مالیات بر ارزش افزوده متقاضی جدید پیدا می کند؟

مالیات بر ارزش افزوده متقاضی جدید پیدا می کند؟

به گزارش لیدی شال نمایندگان بخش خصوصی معتقدند برای توسعه برخی زیرساخت ها و افزایش فعالیتهای تولیدی، باید سهمی از مالیات بر ارزش افزوده به شهرک های صنعتی اختصاص یابد.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، بخش مهمی از فعالیتهای صنعتی و تولیدی ایران در سالهای گذشته، در شهرک های صنعتی متمرکز شده اما با عنایت به رکود اقتصادی، بخشی از ظرفیت های این شهرک ها در این سال ها بلااستفاده باقی مانده است.
نمایندگان بخش خصوصی در اتاق بازرگانی ایران معتقدند با تزریق منابع مالی جدید میتوان بخشی از نیازهای این شهرک ها را پوشش داد و در نظر گرفتن سهمی از درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده برای این شهرک ها، می تواند گامی مهم در این حوزه باشد.
طبق گزارش پایگاه خبری اتاق ایران، علیرضا کلاهی صمدی در نشست کارگروه شهرک های صنعتی کمیسیون صنایع اتاق ایران بر ضرورت اختصاص یک درصد از ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده به شرکتهای مدیریت خدمات شهرک های صنعتی تصریح کرد.
رئیس کمیسیون صنایع اتاق ایران، به مبحث شکاف بین صنایع بالادست و پایین دست در کشور پرداخت و بر اهمیت توجه ویژه دولت به شرکتهای پایین دست که از ارتباطات کافی برای انتقال و حل مشکلات خود برخوردار نیستند تصریح کرد.
او به مبحث لغو معافیت عوارض صادراتی مواد خام اشاره کرده و خواهان تخصیص بخشی از درآمد ناشی از این مورد به وزارت صنعت برای پشتیبانی از صنایع پایین دست بخصوص در حوزه تأمین مواد اولیه شد.
کلاهی با انتقاد از وضعیت حمایت ها از شهرک های صنعتی، بر ضرورت اختصاص یک درصد از ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده به شرکتهای مدیریت خدمات شهرک های صنعتی تصریح کرد.
در ادامه این نشست اسلام زاده، مدیرعامل شهرک صنعتی عباس آباد و رئیس کارگروه شهرک های صنعتی کمیسیون صنایع اتاق ایران به مساله اهمیت تخصیص بخشی از مالیات بر ارزش افزوده به شرکتهای خدماتی اشاره و از عدم اجرای آن با وجود تصویب آن در قانون برنامه ششم توسعه انتقاد نمود.
در ادمه این جلسه مهدی بستانچی، رئیس دبیرخانه مردمی صنعتگران ایران و رئیس هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان تهویه مطبوع، اهمیت بخش صنعت در شرایط تحریمی کشور را مورد تاکید قرارداد و خواهان توجه ویژه مسئولین به صنایع کوچک و متوسط شد؛ چونکه به اعتقاد او این صنایع نزدیک به ۷۰ درصد از اشتغال صنعتی کشور را به خود اختصاص داده اند و این واحدها به واسطه اندازه کوچک، از قدرت چانه زنی بالایی برخوردار نیستند.
او با عنایت به اهمیت این صنایع در کمک به تولیدات صنعتی کشور در تحریم ها (در شرایط انفعال صنایع بزرگ) خواهان توجه مسؤلان به مشکلات واحدهای کوچک و متوسط شد.
منبع:

1400/11/07
23:34:09
5.0 / 5
448
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal