رشد ۲۵ درصدی تجارت در پاییز

رشد ۲۵ درصدی تجارت در پاییز

به گزارش لیدی شال سخنگوی گمرک اظهار داشت: ارزش تجارت کشور در پاییز سال جاری نسبت به پاییز سال قبل ۲۵ درصد از لحاظ ارزش رشد داشته است.به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، سیدروح الله لطیفی عنوان کرد: کل تجارت کشور در ۹ ماهه سال جاری ۱۲۲ میلیون و ۴۵۲ هزار تن کالا به ارزش ۷۲ میلیارد و ۸۳ میلیون دلار بود که سهم فصل پاییز ۴۳ میلیون و ۳۱۸ هزار تن به ارزش ۲۷ میلیارد و ۱۵۶ میلیون دلار بوده است.
وی اضافه کرد: تجارت پاییزی کشور (مجموع صادرات و واردات) نسبت به فصل سوم سال قبل، کاهش ۹ درصدی در وزن و افزایش ۲۵ درصدی در ارزش را تجربه کرده است و نسبت به فصل تابستان ۷ درصد در وزن و ۱۴ درصد در ارزش و نسبت به بهار ۱۲ درصد در وزن و ۲۸ درصد در ارزش رشد داشته است.
لطیفی در مورد میزان صادرات در فصل پاییز اظهار داشت: از مجموع صادرات ۹۲ میلیون و ۳۳۳ هزار تنی کشور به ارزش ۳۵ میلیارد و ۱۴۱ میلیون دلار در ۹ ماه سال، ۳۲ میلیون و ۳۳۷ هزار تن کالا به ارزش ۱۳ میلیارد و ۳۳۵ میلیون دلار در فصل پاییز به سایر کشورها صادر شد که نسبت به پاییز سال پیش از لحاظ ارزش ۱۷ درصد، نسبت به تابستان سالجاری ۲۰ درصد و نسبت به فصل بهار ۲۵ درصد افزایش داشته است.
سخنگوی گمرک در مورد واردات کشور در فصل سوم سال اظهار داشت: از مجموع ۳۰ میلیون و ۱۱۹ هزار تن کالای وارده به کشور به ارزش ۳۶ میلیارد و ۹۴۲ میلیون دلار در ۹ ماه سالجاری، ۱۰ میلیون و ۹۸۱ هزار تن کالا به ارزش ۱۳ میلیارد و ۸۲۱ میلیون دلار در ارتباط با پاییز بوده که نسبت به پاییز سال قبل ۳۰ درصد در وزن و ۳۷ درصد در ارزش افزایش داشته است.
وی اضافه کرد: واردات کشور در فصل پاییز نسبت به تابستان، چهار درصد در وزن و پنج و نیم درصد در ارزش بیشتر شده و نسبت به فصل بهار هم ۲۸ درصد در وزن و ۱۶ درصد در ارزش رشد داشته است.


منبع:

1400/10/23
11:49:07
5.0 / 5
324
تگهای خبر: تجارت , صادرات , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal