کمیسیون اقتصادی مناطق آزاد را از مالیات بر عایدی سرمایه مستثنی کرد

کمیسیون اقتصادی مناطق آزاد را از مالیات بر عایدی سرمایه مستثنی کرد

به گزارش لیدی شال سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که کمیسیون اقتصادی مصوب کرد که در طرح مالیات بر عایدی سرمایه، مناطق آزاد و ویژه مستثنی شوند.


غلامرضا مرحبا در گفت و گو با ایسنا در توضیح جلسه امروز کمیسیون اقتصادی اظهار داشت: در این نشست لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مورد بررسی قرار گرفت.
وی ادامه داد: ما در فرایند قانون گذاری مشورت های مستمری را با شورای نگهبان داریم تا اگر در فرایند قانون گذاری ایرادی وجود دارد در همان مراحل اولیه تدوین قانون اصلاح گردد. این هماهنگی در مورد این لایحه وجود داشت و شورای نگهبان در ارتباط با بخشی از لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز نقطه نظراتی داشت که در هماهنگی با حقوقدانان و فقها و همینطور با مرکز پژوهش های شورای نگهبان ایرادات وارده به لایحه مرتفع شد و در نهایت به تصویب کمیسیون رسید.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس همینطور اظهار داشت: در بحث مالیات بر عایدی سرمایه مقرر شد که مناطق آزاد و ویژه مستثنی شود که به تصویب اعضای کمیسیون رسید.
وی ادامه داد: همینطور آقای بذرباش رئیس دیوان محاسبات به همراه همکارانش در جلسه امروز کمیسیون حضور داشتند و ضمن عرضه گزارشی از تفریغ بودجه ۱۴۰۰، صدمه شناسی از بودجه داشته و پیشنهاداتی در ارتباط با ضرورت اعمال برخی اصلاحات در بودجه ۱۴۰۱ عرضه کرد.
منبع:

1400/10/19
22:16:25
5.0 / 5
340
تگهای خبر: اقتصادی , قاچاق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal