رئیس سازمان اداری و استخدامی اعلام كرد؛

تشکیل کارگروه تدوین لایحه جامع حقوق و مزایای کارکنان دولت

تشکیل کارگروه تدوین لایحه جامع حقوق و مزایای کارکنان دولت

لیدی شال: رییس سازمان اداری و استخدامی از تشکیل کارگروه تدوین لایحه جامع حقوق و مزایای کارکنان دولت آگاهی داد.به گزارش لیدی شال به نقل از سازمان اداری و استخدامی کشور، میثم لطیفی اظهار نمود: با روی کار آمدن دولت جدید، یکی از دغدغه های مجموعه دولت، نظام جبران خدمات کارکنان دولت می باشد تا با اصلاحاتی که صورت می گیرد، بتوانیم رضایتمندی کارکنان و مردم را به دست آوریم. ما در دولت نگران مطالبه همسان سازی حقوق و سونامی تسری سایر دستگاهها هستیم. نظر دولت مخالفت با برقراری فوق العاده ویژه برای پرسنل دارای مشاغل سخت و پست های حساس خصوصاً در واحدهای صفی قوه قضائیه نبوده و نیست و بر این باور است که این قبیل از امور باید برای دستگاه های مختلف با اصلاح نظام حقوق و دستمزد و با رویکرد همه جانبه نگری، متناسب سازی و عدالت محوری محقق شود.
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور اظهار داشت: شورای حقوق و دستمزد متولی امر حقوق است و باید برمبنای سختی شغل و حساسیت آن حقوق را تعیین کند. ما قبول داریم که قوه قضائیه در بحث حقوق مشکلات فراوانی دارد، اما باید از راه های دیگر به این وضعیت رسیدگی کرد تا نارضایتی در سایر دستگاه ایجاد نکند.
معاون رییس جمهوری اضافه کرد: باتوجه به تأکیدات مکرر رییس جمهوری و حساسیت ایشان بر موضوع عدالت در امر پرداخت ها درحال تدوین لایحه ای هستیم که باتوجه به اصول راندمان، عدالت و رضایتمندی در میان کارکنان، موضوعات مختلف و نظامات گوناگون پوشش داده شود و نظام هماهنگ پرداخت به مفهوم واقعی آن محقق شود.
وی عنوان کرد: به این منظور کارگروهی، از یک ماه قبل کار خودرا آغاز نموده است که امیدواریم طی چند ماه آتی لایحه جامع حقوق و مزایای کارکنان دولت، جهت بررسی و تصویب در مراحل قانونی ارائه شود. در لایحه مذکور کارایی و عملکرد از یک سو و نزدیک شدن به نیازهای معیشتی کارکنان با توجه به تفاوت در وضعیت شغلی و شاغلین از طرف دیگر مبنای تعیین کننده حقوق و مزایای کارکنان خواهد بود.
لطیفی اظهار نمود: ما هم نگران شرایط برخی کارکنان عزیز و زحمتکش در قوه قضائیه هستیم و امیدواریم با همفکری و همکاری صاحب نظران علمی و اجرائی بتوانیم لایحه جامع و مناسبی در حوزه حقوق و مزایای کارکنان تهیه نماییم و برای تصویب به مجلس شورای اسلامی ارسال نماییم.


منبع:

1400/10/18
20:33:04
5.0 / 5
309
تگهای خبر: خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal