خاندوزی خبر داد؛

طرح وزارت اقتصاد برای افزایش حقوق بازنشستگان

طرح وزارت اقتصاد برای افزایش حقوق بازنشستگان

لیدی شال: وزیر امور اقتصادی و دارایی از طرح این وزارتخانه برای افزایش حقوق بازنشستگان بوسیله تعریف محصولات بیمه ای جدید آگاهی داد.به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، سید احسان خاندوزی در خاتمه جلسه امشب خود با رییس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی و مدیران عامل بزرگ ترین شرکت های بیمه ای کشور در محل وزارت اقتصاد، با اعلان اینکه در این جلسه، نکات بسیار خوبی در هفت محور در حوزه صنعت بیمه مطرح و مورد بررسی قرار گرفت، گفت: این محورها و به واقع، توقعات دولت برای ایجاد تحول در صنعت بیمه، متکی بر سند تحول دولت سیزدهم است.
وزیر اقتصاد یکی از محورهای مورد نظر را حرکت به سمت نظارت "برخط" بیمه مرکزی بر شرکت های بیمه ای عنوان نمود که به گفته ی ایشان، متأسفانه، هم اکنون خیلی با شرایط مطلوب در این خصوص فاصله داریم.
وی با اعلان اینکه متأسفانه گزارش های نظارتی بیمه مرکزی هم اکنون، گزارش هایی با "فاصله زمانی" و در بعضی مواقع "با دقت کم" است، اظهار داشت: رییس کل بیمه مرکزی پذیرفت که به سرعت در مورد برخط شدن نظارت های این نهاد ناظر، تدبیری بیاندیشد.
خاندوزی پشتیبانی از تولید کنندگان را همچون دیگر محورهای نشست خود با مدیران شرکت های بیمه ای بزرگ بیان و اشاره کرد: با شرایط فعلی اقتصاد ایران، نیازمند محصولات بیمه ای هستیم که شرکت های صنعتی، تولید کنندگان و صادر کنندگان بتوانند ریسک های خودرا بوسیله بیمه، تا حد زیادی پوشش بدهند و این در حالیست که دراین زمینه اتفاقات چندان مثبتی تا کنون رخ نداده است.
وی تاکید کرد: با توجه به این که هم سال قبل و هم امسال، نقطه کانونی خواسته رهبر معظم انقلاب از اقتصاد، مسئله تولید بوده است، در این نشست بنا شد در حوزه محصولات بیمه بیمه ای کمک کارِ تولیدکنندگان به گونه ای که در وضعیت سختی و فشار اقتصادی و نوسانات، به کار آنها بیاید تدابیر فوری اندیشیده بشود.
وزیر اقتصاد محور دیگر مباحث جلسه مذکور را "عدم اتصال بیمه های کشور به سامانه های نیروی انتظامی و اداره آگاهی و امثالهم" ذکر و اشاره کرد: به هر حال باید بپذیریم که یکی از منافذ فساد و سوءاستفاده در بخش بیمه ای کشور همین عدم اتصال سامانه های بیمه ای به سامانه نیروی انتظامی و پلیس است.
وی اضافه کرد: در این نشست مقرر شد، تدابیر فوری اندیشیده شود و با مذاکراتی که با فرماندهی محترم ناجا خواهیم داشت به سرعت کار اتصال سامانه ها، که باید خیلی قبل از این رخ می داد، جلو برود.
وزیر اقتصاد با اشاره به تعاملات موجود بین دستگاه های دولتی، نظارتی و نیروی انتظامی، ابراز امیدواری کرد، نخستین خبر خوشی که مردم خواهند شنید، در مورد حرکت به سمت دیجیتال شدن خیلی از کروکی هایی باشد که باید بوسیله سامانه نیروی انتظامی به دست صنعت بیمه برسد.
خاندوزی بررسی راه حل ها و برنامه های اجرائی مربوط به تحقق تحولات دیجیتال را بعنوان محوری دیگر از موارد مطرح شده در جلسه عنوان نمود که بر اساس اعلام وی، مقرر شد، همکاران بیمه ای، گزارش های عملکردی جدید خودرا دراین زمینه، در جلسات آتی عرضه کنند.
وزیر اقتصاد در بخش دیگری از سخنان خود مسئله "فراگیری مالی" در صنعت بیمه را امری دارای اهمیت بسیار توصیف کرد و اظهار داشت: ما در کشور اقشار ضعیفی داریم که دسترسی به بیمه ندارند اما در عین حال، مسئولیت اجتماعی دارند و بیمه ها، به ویژه بیمه های دولتی باید دراین زمینه فعال باشند.
وی اضافه کرد: خیلی از گروه ها به سبب عدم آگاهی کامل، از گذشته، بدون بهره مندی از پوشش بیمه ای، در کسب و کارهایی فعالیت نموده اند و الان به شرایطی رسیده اند که به نظر ما باید شرکت های بیمه ای، محصولات جدید را برای آنها تعریف کنند.
خاندوزی اشاره کرد: یکی از همین موارد، مسئله افزایش حقوق بازنشستگان بوسیله تعریف محصولات بیمه ای جدید است که قرار شد رییس کل بیمه مرکزی دراین زمینه هم پیشنهادی را به سرعت آماده و ارائه کند.
خاندوزی افزود: یک مسئله مهم دیگر، قرار داشتن پرتفوی صنعت بیمه در خدمت تولید است که در دولت های گذشته کمتر به این مساله توجه شده است.
وی گفت: باتوجه به تأکیدات دولت سیزدهم در پشتیبانی از بخش های تولید و سرمایه گذاری و بازار سرمایه، در این نشست، مقرر شد، استراتژی استفاده از پرتفوی بیمه های دولتی در راه تولید، ظرف چند هفته آتی آماده شود به نحوی که بتوانیم این صنعت را بیش از پیش در خدمت منافع تولیدکنندگان و عامه مردم پیش ببریم.


منبع:

1400/10/06
10:35:05
5.0 / 5
341
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal