درخت کریسمس چند؟

درخت کریسمس چند؟

به گزارش لیدی شال بازار کریسمس سال جاری، با وجود واکسیناسیون عمومی، تحت تأثیر مشکلات اقتصادی رونق گذشته را ندارد و قیمت مهم ترین کالای این مناسبت یعنی درخت کریسمس ۲۵۰ هزار تا ۵ میلیون تومان است.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، طی دو سال قبل مناسبت های مختلف تحت تأثیر شیوع کرونا به روشی متفاوت برگزار شد و بازار اقلام مناسبتی همچون کریسمس هم از رونق هر سال برخوردار نبود. اما سال جاری با وجود گسترش واکسیناسیون عمومی و بهتر شدن شرایط شیوع این ویروس، باز هم خبری از رونق در بازار اقلام کریسمس نیست. فروشندگان علت کم رونق بودن بازار را افزایش قیمت اقلام در ارتباط با کریسمس و مشکلات معیشتی می دانند. برای مثال یکی از فروشندگان می گوید: سال جاری بازار حتی از سال قبل هم خلوت تر است. این وضعیت دیگر ربطی به کرونا ندارد و دلیل اصلی آن گران شدن اقلام در ارتباط با کریسمس است.
مشاهدات میدانی هم این مورد را تایید می کند. به صورتی که در بعضی از مغازه های بزرگ می توانید شاهد تکاپوی مردم نسبت به آماده شدن برای کریسمس باشید، اما در مقابل تعداد مغازه های خالی از مشتری هم قابل توجه است.
در این میان مشاهدات میدانی از قیمت ها هم از آن حکایت می کند که مهم ترین کالای این جشن، یعنی درخت کریسمس، بسته به ابعاد، پری و برند آن بین ۲۵۰ هزار تومان تا پنج میلیون تومان قیمت دارد. البته درخت هایی با نوک برفی کمی گران تر است.
همینطور قیمت کاج مینیاتوری در ابعاد مختلف هم از ۷۰ هزار تومان آغاز می شود و در ابعاد بزرگ تر با تزئینات کامل به ۸۰۰ هزار تومان هم می رسد.
ریسه چراغ رنگی هم به صورت میانگین ۱۸۰ و زنگوله کوچک و متوسط حدود ۱۵۰ هزار تومان عرضه می شود.
در این میان قیمت زنگوله هم در طرح ها و ابعاد مختلف بین ۵۰۰۰ تا ۴۵ هزار تومان است.
عروسک بابانوئل هم همچون اقلام پرمصرف در این مناسبت است که از حدود ۱۵۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، بسته به ابعاد آن، قیمت دارد.1400/09/28
12:17:02
5.0 / 5
394
تگهای خبر: اقتصادی , بازار , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal