معاون استاندار بیان كرد؛

وجود 4 معدن طلا در سیستان و بلوچستان

وجود 4 معدن طلا در سیستان و بلوچستان

سیستان و بلوچستان معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه سال قبل ۳۰ میلیون تن ماده معدنی طلا شناسایی شد خاطرنشان کرد: هم اینک چهار معدن طلا در استان وجود دارد که در سه معدن سرمایه گذاری اتفاق افتاده است.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا داوود شهرکی روز شنبه در نشست بررسی راهکارهای سرمایه گذاری در بخش معدن و صنایع فولادی استان اضافه کرد: سال جاری برای ۳۰۰ میلیون تن سنگ معدنی سرمایه گذار جذب شده و بخش دیگر آن هم به فراخوان سرمایه گذاری گذاشته شده که امیدواریم بزودی مورد بهره برداری قرار گیرند.
معاون استاندار در ادامه اظهار داشت: این استان با ۴۰۰ معدن گنجینه بزرگی از مواد معدنی است که سرمایه گذاران بخصوص بنگاههای بزرگ اقتصادی می توانند با نگاه ویژه ای به این منطقه از ظرفیت های فراوان آن استفاده کنند.
وی ادامه داد: تا عمق یکهزار متری زمین در این استان ذخیره معدنی وجود دارد که بهره برداری از آنها نیازمند نگاه ویژه ملی است.
شهرکی اظهار داشت: در سنوات گذشته اکتشاف محدود و دانش فنی اندک بود و در استخراج برخی از مواد معدنی ناموفق بودیم اما امروزه با وجود دانش و مهارتهای لازم راه برای بهره برداری از ظرفیت ها باز شده که امیدواریم شرکت ها و بنگاههای بزرگ بخصوص ذوب آهن اصفهان از این فرصت استفاده و ظرفیت های بالقوه منطقه را شکوفا کنند.
وی ادامه داد: شرکتهای مستقر در پارک علم فناوری استان ظرفیت لازم برای تأمین دانش فنی بهره برداری از معادن را دارند که میتوان از آنها بخوبی بهره برد.
وی افزود: در حوزه آهن سیستان و بلوچستان کمتر کار شده در حالیکه ذخایر زیادی وجود دارد اما در هیچ کدام اکتشاف کامل انجام نشده که می توانیم با حضور سرمایه گذاران زمینه اکتشاف را فراهم نماییم.
در این جلسه مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، سرمایه گذاران بنگاههای بزرگ اقتصادی چون نفت سپاهان، سیمان سیستان و مدیران دستگاههای اقتصادی سیستان و بلوچستان حضور داشتند.1400/09/13
23:08:52
5.0 / 5
353
تگهای خبر: اقتصادی , دستگاه , طلا , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal