آموزش و مدل کسب وکار دو زیرساخت فراموش شده کاربرد فناوری

آموزش و مدل کسب وکار دو زیرساخت فراموش شده کاربرد فناوری

به گزارش لیدی شال رئیس هیات مدیره مجمع تشکل های دانش بنیان ایران با اشاره به کوشش های کشور در حوزه توسعه فناوری اظهار داشت: در این عرصه به زنجیره ارزش و آموزش فناوری توجهی نشده است.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، افشین کلاهی امروز در نخستین رویداد ملی شهر هوشمند با اشاره به جاذبه های استفاده از فناوری، اضافه کرد: بر این اساس همیشه تلاش شده است که در حوزه تولید دانش و فناوری و استفاده از آن در دنیا عقب نیفتیم و در این راه یکی از حوزه هایی که در آن موفق عمل شده، حوزه شهر هوشمند است.
وی با اعلان اینکه ما در حوزه استفاده از فناوری از دو موضوع غافل بودیم، اظهار نمود: مساله اول این است که در زمینه فناوری بیشتر اجرای پروژه ها که دولت کارفرما و بخش خصوصی مجری است، دیده شده؛ ولی آنچه که در این میان مورد غفلت قرار گرفته است، توجه به "زنجیره ارزش" است.
کلاهی، نمونه این اقدامات را توسعه سیستم های ناوبری دانست که نقشه راهی برای آن تدوین نشده است و افزود: ما باید "مدل های کسب و کار" را در زمینه های فناوری و خصوصاً شهر هوشمند ترسیم نماییم.
رئیس مجمع تشکل های دانش بنیان ایران مساله دوم مورد غفلت قرار گرفته در استفاده از فناوری را "آموزش" دانست و اظهار داشت: هم اکنون استفاده از آسانسور را بلد نیستیم و لازم است در حوزه آموزش کار بیشتری صورت گیرد تا فناوری سبب رفاه مردم شود.
منبع:

1400/09/05
13:34:55
5.0 / 5
332
تگهای خبر: خصوصی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal