قرعه کشی های خودروسازها عامل افزایش قیمت خودرو

قرعه کشی های خودروسازها عامل افزایش قیمت خودرو

به گزارش لیدی شال مرکزی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران اتومبیل اراک ضمن اشاره به این که بازار خودرو قفل شده اظهار داشت: هم اکنون به صورت میانگین تعداد معاملات خودرو کمتر از ۲۰ درصد است و انتظار مردم در ارتباط با کاهش قیمت ها از جانب دولت همچنان بالا است.حسین نجف آبادی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: هم اکنون قیمت خودرو بالا است و روز به روز هم در حال افزایش می باشد و قدرت خرید مردم هم به صفر رسیده و دولت هم تابحال اقدامی در ارتباط با ثبات قیمت خودرو انجام نداده است.

وی اضافه کرد: در این راستا مردم انتظار داشتند قیمت از جانب دولت شکسته شود که تابحال دولت اقدامی در این رابطه انجام نداده است و تنها گفته شده که فروش های قرعه کشی سال آینده حذف می شود. مردم با شنیدن یک صحبت از دولت سریعا مبادرت به افزایش قیمت می کنند و برخی خریداران هم مجبور به خرید هستند اما در اصل، بازار خودرو قفل شده و مثل گذشته معاملات صورت نمی گیرد.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران اتومبیل اراک خاطرنشان کرد: هم اکنون به صورت میانگین تعداد معاملات خودرو کمتر از ۲۰ درصد است و انتظار مردم در ارتباط با کاهش قیمت ها از جانب دولت همچنان بالا است.

نجف آبادی در مورد سایت دیوار بیان نمود: این افزایش قیمت های نجومی از راه همین سایت ها انجام می شود، قیمت بازار با نمایندگی اختلاف دوبرابری دارد و اگر نرخ دولتی به دست مردم برسد بازار بهبود پیدا خواهد نمود.

وی ضمن اشاره به فروش به صورت قرعه کشی از جانب نمایندگی ها افزود: در صورتی که این قرعه کشی ها از جانب دولت حذف شود و مردم مستقیم بتوانند با نرخ دولتی خودرو را از نمایندگی دریافت نمایند بازار به تعادل و بهبود خواهد رسید و در این شرایط افراد سودجو هم نمی توانند سودجویی کنند. سبب افزایش قیمت در اصل نمایندگی های فروش ایران خودرو و سایپا هستند که مستقیم خودرو را به دست مصرف کننده نمی رسانند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران اتومبیل اراک اظهار داشت: با عنایت به شرایط نامناسب بوجود آمده در بازار خودرو و از سویی مالیات هایی که نمایشگاه داران باید در این بازار کساد پرداخت کنند و همینطور استیجاری بودن خیلی از نمایشگاه ها، از ۳۵۰ واحد دارای مجوز حدود ۱۰۰ نفر مجوزهای خویش را باطل کرده و مبادرت به خرید و فروش در بازار آزاد کرده اند. هم اکنون بیشتر از ۱۷۰ نفر در این صنف دارای مجوز فعالیت هستند.

نجف آبادی تصریح کرد: واردات خودرو تاثیری در بازار خودرو های داخلی ندارد، اما در خودرو های هم ردیف خود می تواند تاثیرات خوبی داشته باشد.

منبع:

1400/08/18
11:21:28
5.0 / 5
438
تگهای خبر: بازار , دولتی , سایت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal