معاون وزیر صمت:

طبیعت به زودی به چرخه تولید بر می گردد

طبیعت به زودی به چرخه تولید بر می گردد

مرکزی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اظهار داشت: شرکت طبیعت زرندیه که بخشی از فضای فیزیکی آن به دنبال آتشسوزی هفته گذشته از بین رفته بود به زودی به چرخه تولید بر می گردد.علی رسولیان شنبه اول آبانماه در حاشیه برگزاری جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان مرکزی در شهرستان زرندیه و با محوریت بررسی مشکلات شرکت طبیعت زرندیه به دنبال آتشسوزی هفته گذشته تشکیل شد در گفتگو با خبرنگاران، اظهار نمود: افزون بر ۳۲۷ خودروی آتش نشانی در شرایط آتشسوزی و حریق در سرتاسر کشور کار اطفای حریق را انجام می دهند.

وی بیان نمود: بالغ بر ۲۷۰ شهرک و ناحیه صنعتی در سرتاسر کشور مجهز به خودروی آتش نشانی و اطفای حریق هستند و در مواقع بحران و آتشسوزی در سریعترین زمان ممکن خدمات لازم را به واحدهای تولیدی و صنعتی عرضه می دهند و آموزش های لازم برای عرضه خدمات مطلوب در مواقع بحران و حوادث به صورت دقیق و جدی در دستور کار قرار دارد.

رسولیان، با تکیه بر این که خوشبختانه حوادث حوزه کار و تولید روند کاهشی به خود گرفته است، اظهار داشت: آمار حوادث و اتفاقات در کشور روند کاهشی به خود گرفته و خوشبختانه حوادث منجر به مرگ و میر بسیار کاسته شده است.

وی ضمن اشاره به پیشبینی اعتبارات لازم از محل منابع داخلی به منظور تقویت زیرساخت های لازم برای جلوگیری از وقوع حوادث و ارتقای سطح ایمنی در کار اظهار داشت: باید بتوان شرایطی را ایجاد کرد تا واحدهای صنعتی و تولیدی که به هر علتی گرفتار آتشسوزی، سوانح و حوادث متعدد می شوند هر چه سریعتر به چرخه تولید برگردند و تولید در این واحدها صدمه نبیند.

معاون وزیر صمت با تکیه بر این که تلاش خواهیم کرد تا تولید در شرکت طبیعت زرندیه صدمه نبیند، اظهار داشت: در این نشست مصوب شد تا با واگذاری زمین در مجاورت شهرک صنعتی مامونیه و با عزم راسخ سرمایه گذار این شرکت در کوتاهترین زمان ممکن تولید به حلت اولیه برخواهد گشت.

گفتنی است حریق گسترده ای که روز چهارشنبه ۲۸ مهرماه در شرکت طبیعت زرندیه براثر اتصالی سیم برق صورت گرفت باعث شد تا حدود ۶۰ درصد از سوله ها و فضای مسقف این شرکت صدمه ببیند.

برآورد اولیه از آن حکایت می کند که خسارتی در حدود پنج هزار میلیارد تومان به این واحد صنعتی و تولیدی وارد شد، اما هنوز میزان دقیق خسارت وارده مشخص نبوده و درحال بررسی توسط کارشناسان است. به دنبال وقوع حریق حدود پنج هکتار از سالن های مسقف و سوله ها هم گرفتار صدمه شده و انبارها هم از بین رفته است. این سانحه دو مصدوم داشت که یک مصدوم به صورت سرپائی درمان و مصدوم دیگر به بیمارستان اعزام شد.

شرکت طبیعت زرندیه تولیدکننده روغن مایع و جامد خوراکی، رب گوجه و واحد بسته بندی چای و برنج است که در شهرک صنعتی مامونیه مرکز این شهرستان فعالیت می کند.
1400/08/02
12:40:53
5.0 / 5
465
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal