رئیس سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان:

لوازم خانگی قاچاق گران گردید

لوازم خانگی قاچاق گران گردید

به گزارش لیدی شال رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از افزایش قیمت لوازم خانگی قاچاق اطلاع داد و درباره افزایش قیمت تایر هم اظهار نمود: با عرضه کنندگان لاستیک اتمام حجت کردیم. اگر به هر علتی محاسبات سازمان حمایت به عددی که افزایش داده اند نرسد، به اندازه تولید، فروش و تخلفشان با آنها برخورد می شود.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، عباس تابش در یک برنامه تلویزیونی درباره افزایش قیمت لوازم خانگی اظهار داشت: در لوازم خانگی تولید داخل به هیچ وجه افزایش قیمت نداریم و کالاها با قیمت ثابت عرضه می شود، اما قیمت کالاهای قاچاق افزایش پیدا کرده که مقرر شده برخورد با کالاهای قاچاق تشدید شود. درباره افزایش قیمت لوازم خانگی داخلی هم به نتیجه نرسیدیم.
وی از شهروندان خواست که در کنار سازمان های مربوطه، در زمینه مقابله با کالای قاچاق همکاری کنند و هنگام خرید کالا، گارانتی محصول را در سامانه جامع گارانتی کنترل کنند و از صحت آن و قاچاق نبودن کالا مطمئن شوند.
در ایام اخیر گزارش هایی از افزایش قیمت برخی شرکت ها انتشار یافته، اما دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی روز گذشته اظهار داشت که طی دو ماه گذشته درخواستی برای افزایش قیمت به این انجمن ارسال نشده است. بر این اساس و با عنایت به اظهارات اخیر یکی از معاونان وزارت صمت که تصریح کرد افزایش قیمت لوازم خانگی، بدون مجوز وزارت خانه بوده و غیرقانونی می باشد، به نظر می آید افزایش قیمت لوازم خانگی تولید داخل خودسرانه بوده است.
او همینطور در واکنش به افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی قیمت تایر، ضمن اشاره به دعوت درخواست سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از نماینده انجمن لاستیک برای عرضه مستندات افزایش قیمت تا روز شنبه، خاطرنشان کرد: ظرف ۴۸ ساعت قیمت ها برآورد می شود و اگر دارای شرایط افزایش قیمت نباشد، درباره آنها تصمیم گیری می شود و قیمت ها باید تغییر کند. اتفاق نادرست این بود که همه بنگاه ها افزایش قیمت یکسان ۴۰ درصدی اعلام نموده بودند؛ اما افزایش قیمت ها نمی تواند یکسان باشد.
رئیس سازمان حمایت همینطور با اشاره به اینکه "افزایش قیمت ها هنوز در بازار اجرایی نشده است و قرار بود از شنبه لاستیک ها با قیمت جدید عرضه شوند"، اظهار داشت: با عرضه کنندگان لاستیک اتمام حجت کردیم؛ اگر به هر علتی محاسبات سازمان حمایت به عددی که افزایش داده اند نرسد، به اندازه تولید، فروش و تخلفشان با آنها برخورد می شود.
منبع:

1400/07/30
12:01:23
5.0 / 5
556
تگهای خبر: بازار , فروش , قاچاق , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal