افزایش قیمت لوازم خانگی برخلاف قانون است

افزایش قیمت لوازم خانگی برخلاف قانون است

لیدی شال: مدیر کل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) اعلام نمود که افزایش قیمت لوازم خانگی، بدون مجوز وزارتخانه بوده و غیرقانونی می باشد.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، قبل تر رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفته بود شنیده ها حاکی از این است که شرکتها می خواهند پنج درصد محصولات خودرا گران کنند و در ایام اخیر هم گزارش هایی از افزایش قیمت برخی شرکتها پخش شده، اما دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی روز گذشته اظهار داشت که طی دو ماه گذشته درخواستی برای افزایش قیمت به این انجمن ارسال نشده است. بر این اساس و باتوجه به اظهارات امروز یکی از معاونان وزارت صمت، بنظر می رسد افزایش قیمت لوازم خانگی خودسرانه بوده است.
در این رابطه کیوان گردان، مدیرکل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت، در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: تولیدکنندگان لوازم خانگی امسال افزایش قیمت نداشتند. پس از دستور وزیر صمت درباره بررسی افزایش قیمت در بازار لوازم خانگی، خیلی از شرکتها را بررسی کردیم. بسیاری از شرکتها افزایش قیمت نداشتند.
اما بگفته وی برخی شرکتها افزایش قیمت چهار تا پنج درصدی داشته اند که تذکر لازم به آنها داده شد.
مدیرکل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت در ادامه اصرار کرد که هرگونه افزایش قیمت در سطح عرضه لوازم خانگی، پیش از بررسی کارشناسی از طرف وزارت صمت و صدور اجازه برای افزایش قیمت، برخلاف قانون است و با متخلفان برخورد می شود.
او در آخر اصرار کرد که وزارت صمت هنوز هیچ اجازه ای برای افزایش قیمت صادر نکرده و افزایش قیمت های اعمال شده هم اکنون برخلاف قانون است.
منبع:

1400/07/26
23:27:33
5.0 / 5
593
تگهای خبر: بازار , تجارت , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal