فیلمبرداری از تزریق واکسن، کار زیرپله ای هاست

فیلمبرداری از تزریق واکسن، کار زیرپله ای هاست

به گزارش لیدی شال رئیس اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران مجالس ضمن اشاره به ریزش شدید فعالان این صنف به دنبال شیوع کرونا، تصریح کرد که فیلمبرداری از روند تزریق واکسن و سایر موارد این چنینی در واحدهای زیر پله ای انجام می شود و عکاسان و فیلمبرداران مجاز فقط در حدود ۱۳ رسته مشخصات فعالیت می نمایند.


به تازگی گزارشی از فیلمبرداری از تزریق واکسن با هزینه های بالا انتشار یافته بود که در این رابطه زعفر یاوری بلوک آبادی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: برای فیلم برداری از روند تزریق واکسن کرونا به واحدهای زیرزمینی رجوع می شود که جواز کسب ندارند. ازاین رو افرادی که از صفر تا صد روند تزریق واکسن فیلمبرداری می کنند، همکاران ما در اتحادیه که جواز کسب دارند نیستند. حتی امکان دارد برخی با دوربین موبایل یا یک دوربین معمولی این کار را کرده باشند، اما مبلغ آنچنانی از مردم دریافت کرده اند.
وی با اشاره به اینکه عکاسان و فیلمبرداران مجاز فقط در حدود ۱۳ رسته فعالیت می نمایند، اظهار داشت: این رسته ها شامل عکاس و فیلمبردار معمولی و دیجیتال پرتره، تولید عکس رنگی ماشینی و دستی، تعمیر دوربین و لوازم عکاسی و فیلمبرداری، دفتر فیلمبرداری و عکاسی از مجالس، میکس و مونتاژ فیلم و عکس مجالس، دفتر خدمات عکسبرداری و فیلمبرداری میکس و مونتاژ فیلم مجالس، خرده فروشی دستگاه ها و تجهیزات لوازم عکاسی و فیلمبرداری، چاپ عکس رنگی ماشینی فوری، عکاسی صنعتی و تبلیغاتی، عمده فروشی فروشگاه ها، چاپ عکس برای عکاسی ها، فروش لوازم چاپ عکس رنگی و کرایه لوازم عکاسی و تصویربرداری است.
مراقب باشید کلاه سرتان نرود
یاوری بلوک آبادی همینطور اظهار داشت که در موارد زیادی شاهد شکایت مردم از این واحدهای بدون مجوز و زیرزمینی به خاطر تحویل ندادن فیلم و عکس یا تحویل فیلم و عکس بی کیفیت و خراب به مردم هستیم.
رئیس اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران مجالس در ادامه از صدمه شدید شیوع کرونا به این صنف اطلاع داد و اظهار داشت: انتشار ویروس مانند تالارداران صنف ما را هم نابود کرد، چون که از زمان آغاز بیماری، مجالس و مهمانی ها بسیار محدود شدند.
پای پلیس در کفش عکاسان!
علاوه بر این به قول وی تصاویر پرسنلی را هم پلیس+ ۱۰، اداره ثبت احوال و پیشخوان می گیرند و به زور و به صورت غیرقانونی اعضای صنف عکاسان را از این حوزه خارج کرده اند.
یاوری بلوک آبادی با اشاره به اینکه آمار دقیقی از افرادی که از این صنف خارج شدند در دسترس نیست، خاطرنشان کرد: اما میتوان گفت در این عرصه خیلی ریزش داشتیم. همینطور چون زور پلیس و ثبت احوال زیاد است، ما به هر جا پناه بردیم به نتیجه نرسیدیم. این در شرایطی است که در موارد تصاویر پاسپورت ها به قدری بی کیفیت است که در مرز یا فرودگاه می گویند عکس شبیه فرد نیست و او را برمی گردانند. تصاویر کارت ملی و شناسنامه هم فاقد کیفیت لازم است.
منبع:

1400/07/26
08:26:33
5.0 / 5
435
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , طلا , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal