وزیر جهاد كشاورزی:

اختیارات گسترده به مدیریت ها و سازمان ها واگذار می شود

اختیارات گسترده به مدیریت ها و سازمان ها واگذار می شود

فارس وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: هیچ دلیلی وجود ندارد مسائلی که قابل حل هستند به دلیل نبود اختیار به مراجع بالاتر در مرکز استان ها و تهران ارجاع شوند ازاین رو واگذاری گسترده اختیارات به مدیریت ها و سازمان های زیر محموعه، انجام می شود.


سید جواد ساداتی نژاد پنج شنبه ۲۲ مهرماه در حاشیه سفر به استان فارس و شهرستان داراب، در گفتگو با خبرنگاران، اضافه کرد: ارتقاء ساختاری در حوزه اختیارات سازمان امور اداری و استخدامی کشور است اما واگذاری گسترده اختیارات به مدیریت ها و سازمان ها یکی از موضوعات محوری است که در این دوره در جهاد کشاورزی پیگیری خواهد شد.
او ضمن اشاره به طغیانی شدن آفت در مزارع پنبه شهرستان داراب، اظهار نمود: یک تیم ارزیابی از سازمان حفظ نباتات کشور به این شهرستان اعزام می شوند تا پایش های دقیقی صورت گیرد.
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه کشاورزان ما در مورد مشکل مزارع پنبه خود نگران بودند، اضافه کرد: تیم مذکور به همراهی شرکت خدمات حمایتی برای عرضه سموم و کودهای لازم به شهرستان داراب گسیل خواهند شد.
ساداتی نژاد در مورد صنایع غذایی بعنوان یک کمبود در منطقه، اظهار داشت: یکی از کمبودهای که در منطقه وجود دارد این هست که زنجیره ارزش وجود نیست و سرمایه کشاورز ما عملا از دستش خارج می شود.
او به درخواست ارتقاء دانشکده کشاورزی داراب بعنوان یک مطالبه مردم داراب هم اشاره نمود و اضافه کرد: این شهرستان قطب کشاورزی، باغداری و دامپروری است ؛ این مورد را مطالبه مناسبی می دانم؛ سبب ارتقاء حوزه ی علم و فناوری کشاورزی در این شهرستان می شود؛ طبیعتا در حوزه وزارت علوم این مورد پیگیری خواهد شد.
وزیر جهاد کشاورزی در مورد اختصاص تانکرهای آبرسان برای شرب انسانی و مصارف دام عشایری هم قول مساعد داد و اظهار داشت: این مورد در مصوبات شورای اداری استان فارس قرار می گیرد.1400/07/23
10:00:45
5.0 / 5
444
تگهای خبر: پنبه , خدمات , فناوری , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal