ایجاد بیش از 64 هزار شغل صنعتی در 5 ماه

ایجاد بیش از 64 هزار شغل صنعتی در 5 ماه

لیدی شال: تازه ترین آمار انتشار یافته از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان میدهد که در پنج ماه نخست امسال برای 2657 بنگاه پروانه بهره برداری صادر شده که در نتیجه آن بیش از 64 هزار اشتغال صنعتی به وجود آمده است.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، بر طبق این آمار در پنج ماهه امسال برای ۱۴ هزار و ۸۵۰ بنگاه جواز تاسیس و برای ۲۶۵۷ بنگاه پروانه بهره برداری ایجادی و توسعه ای صادر شده که نسبت به زمان مشابه سال قبل به ترتیب ۰.۲ درصد و ۳.۶ درصد افزایش داشته است.
سرمایه پیش بینی شده در طول این مدت برای جوازهای تاسیس معادل ۵۰۲ هزار و ۲۷۶ میلیارد تومان بوده که نسبت به زمان مشابه سال قبل حدود ۱۸۴.۴ درصد افزایش داشته است. میزان سرمایه پروانه های بهره برداری صادر شده در پنج ماهه امسال نیز ۱۰۷ هزار و ۹۱۷ میلیارد تومان بوده که نسبت به زمان مشابه سال قبل ۱۷۳ درصد افزایش داشته است.
همین طور بر طبق این آمار پیش بینی شده با اجرای پروژه هایی که جواز تاسیس آنها در پنج ماه نخست امسال صادر شده برای بیش از ۳۶۱ هزار نفر شغل ایجاد شود که نسبت به این رقم در زمان مشابه پارینه با افزایش ۱۱.۷ درصدی مواجه بوده است. پروانه های بهره برداری صادر شده در طول این مدت نیز زمینه اشتغال ۶۴ هزار و ۲۵۸ نفر را فراهم نموده که نسبت به پنج ماهه پارینه حدود ۲۵.۸ درصد افزایش داشته است.
کاهش ۴ درصدی صدور پروانه صنفی
در پنج ماه نخست امسال ۲۲۷ هزار و ۶۶۷ پروانه صنفی صادر شده که نسبت به تعداد صدور این پروانه در زمان مشابه سال قبل ۴.۴ درصد کاهش داشته است.
گفتنی است که اصناف با شیوع ویروس کرونا خسارت زیادی دیدند. تعدادصدور پروانه های صنفی همیشه در سال قبل افزایشی بود و سال قبل عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران گفته بود که افزایش واحدهای صنفی به مفهوم رونق در اصناف نیست و بطور کلی سرریز جامعه بیکار از بخش دانشگاه و ادارات و سازمان های دولتی به اصناف را شمشیر دو لبه توصیف کرده بود.
صدور نماد اعتماد الکترونیک نیز در پنج ماه نخست سال ۱۴۰۰ با افت ۳.۱ درصدی نسبت به زمان مشابه سال قبل به ۱۴ هزار و ۴۳۲ مورد رسیده است.
منبع:

1400/07/19
00:02:12
5.0 / 5
381
تگهای خبر: تجارت , دولتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal