کاهش ۵۰ درصدی پیش دریافت خرید سیمان

کاهش ۵۰ درصدی پیش دریافت خرید سیمان

لیدی شال: مدیر بازرسی شرکت بورس کالای ایران با ارسال نامه ای به کارگزاران، تغییر میزان پیش دریافت برای خرید محصول سیمان را ابلاغ نمود. براین اساس میزان پیش دریافت از امروز شنبه 50 درصد کاهش پیدا کرده است.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، از ورود سیمان به بورس کالا بعنوان آن دست از اقداماتی یاد می شود که در راه توسعه اقتصاد کشور رخ داده است. تولیدکنندگان سیمان معتقدند که عرضه سیمان در بورس کالا نقطه ای برای اختتام رانت دلالان در این صنعت و قیمت گذاری دستوری این کالای اساسی در بازار داخلی و بازارهای صادراتی در آینده خواهد بود و با توجه به این که همه خریداران و فروشندگان در وضعیت برابر به رقابت می پردازند، با ورود هر کالایی به این بازار، رقابت در فضای واقعی صورت می پذیرد. تولیدکنندگان سیمان محصول خودرا در بورس کالا عرضه و خریداران بدون واسطه از کارخانه خریداری می کنند.
با ورود سیمان به بورس کالا طی چند ماهه اخیر، قیمت گذاری سیمان در پروسه عرضه و تقاضا در بورس کالا تعیین می شود و نحوه خرید سیمان در بورس کالا براین اساس است که خریدار بوسیله یک کارگزاری مبادرت به دریافت کد بورس کالا می کند (این مرحله تنها یکبار انجام می شود و مشتری جهت دریافت کد کالایی بایستی بوسیله کارگزاری اقدام کند) و سپس مبلغی را تحت عنوان پیش دریافت برای خرید محصول را به حساب کارگزار واریز کرده و درخواست خرید خودرا به کارگزاری بورس کالا اعلام نماید.
این میزان پیش دریافت خرید محصول سیمان در بورس از ششم مردادماه سال جاری تا حالا ۱۰۰ درصد تعیین شده بود اما از امروز (۱۰ مهرماه ۱۴۰۰) این میزان به ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است.
در این رابطه، محمد نوروزپور-مدیر بازرسی و امور اعضا شرکت بورس کالای ایران- در نامه ای به مدیران عامل شرکت های کارگزاری، تغییر میزان پیش دریافت سیمان برای خرید سیمان، ابلاغ کرده است که از امروز (شنبه ۱۰ مهرماه) میزان پیش دریافت خرید محصول سیمان در شرکت بورس کالای ایران، تا اطلاع ثانوی ۵۰ درصد خواهد بود.1400/07/11
10:05:46
5.0 / 5
347
تگهای خبر: بازار , صادرات , طلا , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal