معاون سازمان برنامه و بودجه:

استانها منبع خلق منابع و مجری اهداف کلان ملی باشند

استانها منبع خلق منابع و مجری اهداف کلان ملی باشند

به گزارش لیدی شال معاون کل سازمان برنامه و بودجه در مراسم تودیع و معارفه معاون توسعه مدیریت، امور مجلس و استان ها گفت: حرکت میدانی تمام فعالیت ها و سیاست های کلان، استانها استبه گزارش لیدی شال به نقل از سازمان برنامه و بودجه، مراسم تودیع و معارفه معاون جدید توسعه مدیریت، امور مجلس و استانها با حضور رحیم ممبینی معاون کل سازمان برنامه و بودجه، افقهی مشاور رییس و رییس حوزه ریاست سازمان، رمضانپور نرگسی معاون سابق مجلس و توسعه منطقه ای و فروزان مهر معاون جدید توسعه مدیریت، امور مجلس و استانهای سازمان برنامه و بودجه، و با حضور روسای امور هر دو معاونت سابق اجرا شد.
ممبینی در این مراسم با اشاره به این که اساس کار ما خدمت به مردم است، اشاره کرد: باید با تمام توان، اهتمام و کوشش حرمت و نگاه عادلانه به منابع انسانی داشته باشیم البته توجه به اولویت های کاری دیگر نیز باید در دستور کار قرار بگیرید.
معاون کل سازمان برنامه و بودجه با اشاره به دیگر اولویت معاون توسعه مدیریت، امور مجلس و استانهای سازمان، اشاره کرد: باید به استانها نگاه ویژه داشته باشیم استانهای ما منبع خلق منابع و مجری اهداف کلان منافع ملی باشند چونکه منشاء حرکت میدانی تمامی فعالیت ها در مرکز بوسیله استا ن ها امکانپذیر است.
در ادامه این جلسه افقهی مشاور معاون رییس جمهور و رییس حوزه ریاست سازمان با اشاره به سوابق اجرائی آقای فروزانمهر اظهار داشت: تجربه تصدی استانداری استان مهم و بزرگی مانند خراسان رضوی، معاونت اقتصادی وزارت کشور و تصدی معاونت اداری- مالی قوه قضاییه از برجستگی های ممتاز فروزانمهر است که ایشان را که از بدنه سازمان برنامه و بودجه نیز هستند بسیار شاخص نموده و موفقیت در راهبری معاونت تازه تشکیل شده را تضمین می نماید که البته در این بین، گرفتن موافقت رییس قوه قضاییه برای خدمت ایشان در سازمان سخت بود.
افقهی اظهار داشت: در این بین من بعنوان مطرح کننده صدای کارکنان سازمان برنامه و بودجه کشور خدمت جناب فروزانمهر عرض می کنم که متاسفانه باوجود تلاشهای گسترده همه مسئولان، تا حالا از ناحیه جبران خدمات همکاران، استفاده از ظرفیتهای قانونی فراوانی که سازمان همانند خیلی از سازمانهای مشابه می توانسته برای حقوق و مزایای کارکنان خود درنظر بگیرد و نیز خدمات رفاهی مناسب قابل ارائه، غفلتهای فراوانی در این خصوص شده است که امیدوار هستم با درایت و تجربه جنابعالی این نقیصه مهم برطرف شود و همکاران ارجمند سازمان در این خصوص به سطح مطلوب تری دست یابند.
افقهی اضافه کرد: حدودا در همه سازمانها و وزارتخانه هایی که آقای میرکاظمی مسئولیت داشته اند، از بعد رسیدگی به رفاهی کارکنان همیشه زبانزد بوده که امیدواریم در سازمان برنامه هم این مساله تکرار شود.
در این جلسه فروزان مهر معاون جدید توسعه مدیریت، امور مجلس و استانها نیز با اشاره به این که دولت سیزدهم دولت حفظ کرامت انسان ها است، اظهار داشت: حفظ کرامت انسان ها اولویت کار ما است و تمام تلاش و برنامه ها برای تحقق این مهم می باشد.
وی اشاره کرد: برخی جداول در بودجه سالهای قبل و اتخاذ سیاست ها دست استانها را برای تحول و توسعه بسته است. پس از ظرفیت استانها و جایگاه استانها باتوجه به آمایش سرزمین و همین طور استفاده از ظرفیت تسهیلات بانکی، صندوق توسعه ملی و سرمایه گذاری های خارجی برای توسعه همه جانبه استانها و شهرستان ها استفاده می شود چونکه عدم تعادل منطقه ای، مشکلاتی را ایجاد کرده است از تمام ظرفیت ها و پتانسیل برای بهبود شرایط استفاده می شود.


منبع:

1400/07/10
10:06:52
5.0 / 5
550
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal