شست وشوی غیربهداشتی پوشاك در واحدهای غیرمجاز

شست وشوی غیربهداشتی پوشاك در واحدهای غیرمجاز

به گزارش لیدی شال رئیس اتحادیه خشكشویی و لباسشویی با انتقاد از فعالیت برخی اپلیكیشن ها در حوزه اصناف اظهار داشت: مخالفتی با فعالیت كسب و كارهای نوین نداریم اما این برنامه ها به جای آن كه رابط مشتری و فروشنده باشند، خود وارد عمل شده و به فعالیت های صنفی می پردازند.


ابوالفضل رجب زاده درباره بازار شب عید واحدهای صنفی خشكشویی و لباسشویی به ایسنا اظهار نمود: در چند سال اخیر به واسطه افزایش هزینه های جاری خانواده و كاهش قدرت خرید بازار شب عید، واحدهای صنفی افت كرده و حجم قابل توجهی از مردم پرده، لباس و دیگر محصولات خویش را در خانه می شویند.
وی تصریح كرد: در كنار فعالیت واحدهای صنفی مجاز، در دو ماه پایانی سال برخی افراد برای كسب سود بیش تر بدون تجربه و در اختیار داشتن مواد شوینده استاندارد در فضاهای كارگاهی غیربهداشتی و استاندارد به شست وشوی لباس، پرده و اقلام پارچه ای مردم می پردازند كه این مورد نارضایتی و موارد غیربهداشتی برای مصرف كنندگان به دنبال داشته است.
رئیس اتحادیه خشكشویی و لباسشویی اظهار نمود: در ماه های پایانی سال به علت افزایش فعالیت واحدهای غیرمجاز در صنوف مختلف واحدهای بازرسی، نظارت و پلمب توانایی رسیدگی به تمام موارد را ندارد و برخی واحدهای صنفی در انتها سال به جمع آوری واحد خود تا سال آینده می پردازند كه این مورد دستیابی به غیر مجازها را خیلی سخت كرده است.
رجب زاده خاطرنشان كرد: امسال تنها با افزایش ۱۰ درصدی تعرفه خدمات برای این اتحادیه موافقت شده و این در شرایطی است كه ماده اصلی خشكشویی ها از قیمت دو تا ۲.۵ میلیون تومان به ۶.۵ میلیون تومان افزایش یافته است و قیمت مواد مصرفی عمده از دو تا چهار برابر رشد داشته است.
وی با انتقاد به این مورد كه وقتی قیمت مواد مصرفی دارای نرخ و تعرفه مشخصی نیست نباید برای اتحادیه های صنفی تعرفه گذاری مشخص در نظر گرفته شود، اظهار نمود: در دو سال اخیر، كسب وكارهای نوین در بازارهای مختلف جایگاه مناسبی پیدا كرده است، اما متأسفانه نظارت دقیقی از فعالیت آنها وجود ندارد و برخی اپلیكیشن ها به جای آن كه مشتری را به عرضه دهنده خدمات متصل كند، متأسفانه برخی ها خدمات غیرمجاز و استاندارد به مشتریان عرضه می كنند. به صورت مثال بعضی از اپلیكشن های فعال در زمینه خشكشویی و لباسشویی لباس افراد را در كارگاه های غیربهداشتی در كنار پارچه های بیمارستانی می شویند كه این مورد بیماری های پوستی را برای افراد به همراه خواهد داشت.
او تصریح كرد: از این رو پیشنهاد می شود اپلیكیشن های كسب وكارهای نوین تنها به معرفی واحدهای مجاز و اتصال مشتریان به عرضه كنندگان خدمات بپردازند و مسئولان ذیربط نظارت دقیقی بر فعالیت آنها داشته باشد.1397/12/17
01:01:44
5.0 / 5
5073
تگهای خبر: بازار , پوشاك , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal