تجهیزات و محصولات فناورانه دانش بنیان به کمک صنعت آبزی پروری می آید

تجهیزات و محصولات فناورانه دانش بنیان به کمک صنعت آبزی پروری می آید

لیدی شال: شرکت های دانش بنیان برای حضور در رویداد ارائه نیازهای فناورانه صنعت آبزی پروری دعوت شدند تا نیازهای این صنعت را مرتفع کنند.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، این رویداد 12 مهرماه سال جاری توسط مرکز شرکتها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می گردد.
سامانه های مختلف آبزی پروری، مولد و مولدسازی، کاربر فناوری و اطلاعات در آبزی پروری و تجهیزات آبزی پروری محورهای این رویداد است.
پاسخ گویی به چالش های فناورانه این صنعت هدفی است که با دور هم جمع کردن دانش بنیان های این حوزه زیر یک سقف دنبال می شود. همین طور با برگزاری آن به هم رسانی عرضه و تقاضای فناوری در این صنعت سرعت می گیرد.
بهره گیری از تخصص نخبگان، دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی، پشتیبانی از استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان و برگزاری جلسات رو در رو بعد از ارائه نیازها تعدادی از رویکرد های این رویداد است.
همین طور صنایعی همچون تولید، تکثیر و پرورش انواع ماهیان، میگو و آرتمیا، تولیدکننده تجهیزات و ماشین آلات صنعت آبزیان، تولید خوراک آبزیان، مراکز فرآوری، عمل آوری و حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مخاطبان این رویداد هستند.
صنعت آبزیان کشور در حوزه ساخت و به روزرسانی سامانه های مختلف آبزی پروری با شیوه های نوین، تامین مولدین نسل اول عاری از بیماری با خصوصیات ژنتیکی خاص و مولدسازی با حفظ مشخصه های ژنتیکی، تامین ماشین آلات و تجهیزات در تکثیر و پرورش و فرآوری و همین طور بکارگیری فناوری اطلاعات در صنعت آبزی پروری با چالش های بسیاری مواجه می باشد. در این رویداد از ظرفیت نخبگان، شرکت های دانش بنیان و فناور برای حل این چالش ها حداکثر استفاده می شود.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، این رویداد از سلسله رویدادهای ارتقای تاب آوری و رقابت پذیری زنجیره های ارزش است که در زمینه های مختلف برگزار می گردد تا نیاز صنایع مختلف با توان داخل رفع گردد.
منبع:

1400/06/30
09:25:35
5.0 / 5
529
تگهای خبر: خصوصی , طلا , فناوری , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal