کاهش ۳۰ درصدی مصرف سوسیس و کالباس

کاهش ۳۰ درصدی مصرف سوسیس و کالباس

به گزارش لیدی شال دبیر انجمن صنایع فرآورده های گوشتی ایران از کاهش ۳۰ درصدی مصرف سوسیس و کالباس با انتشار کرونا در کشور اطلاع داد.


جمال حسین زاده در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه فرآورده های گوشتی در کشور از مرغ و گوشت گوساله تهیه می شود و میزان مصرف گوشت با عنایت به تنوع محصولات از ۴۰ درصد تا ۹۰ درصد متفاوت می باشد، اظهار داشت: مصرف کننده بایستی برای خرید سوسیس و کالباس ۲۵ درصد بابت (سود عمده فروش ۴ درصد، سود خرده فروش ۱۲ درصد و مالیات ارزش افزوده ۹ درصد) علاوه بر قیمت محصول درب کارخانه پرداخت کند.
وی افزود: بدین ترتیب قیمت فرآورده های گوشتی ساخته شده از مرغ بدون پوست و استخوان درب کارخانه ۳۶ تا ۹۰ هزار تومان است که برای مصرف کننده با احتساب ۲۵ درصد سود توزیع کننده و مالیات ارزش افزوده این عدد به ۴۵ هزار تومان تا ۱۳۰ هزارتومان می رسد. همینطور فرآورده های گوشتی ساخته شده از گوشت گوساله هم درب کارخانه ۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان است که برای مصرف کننده با احتساب هزینه های توزیع کننده و مالیات ارزش افزوده، معادل ۶۵ تا ۲۷۰ هزار تومان تمام می شود.
دبیر انجمن صنایع فرآورده های گوشتی ایران افزود: قیمت مرغ و گوشتی که در تولید این محصولات استفاده می شود از قیمت مرغ و گوشت استحصال نشده، بیشتر است. چونکه تولیدکننده مجبور است از مرغ بدون پوست و استخوان با قیمت ۷۰ هزارتومان و بغل ران گوساله با قیمت هر کیلو ۱۸۰ هزارتومان را برای محصولات لوکس استفاده نماید و تغییر قیمت گوشت و مرغ در قیمت سوسیس و کالباس هم اثر گذار است.
او همینطور تغییر قیمت ادویه و مواد افزودنی وارداتی و هزینه بسته بندی را در قیمت تمام شده تولید این محصولات اثرگذار دانست و اظهار داشت: تأثیر مواد جانبی که ۵ درصد وزن محصول نهایی را می سازند به لحاظ ارزش کالا بالغ بر ۱۵ درصد قیمت تمام شده محصول را شامل می شوند.
حسین زاده در پاسخ به این سؤال که آیا تقاضای مصرف سوسیس و کالباس با انتشار کرونا کاسته شده است یا خیر؟ اظهار داشت: تقاضا برای محصولات لوکس به علت اجرت خرید مصرف کننده تا ۳۰ درصد کاهش داشته است و در محصولات اقتصادی هم به علت محدود شدن ساعت کار رستوران ها و عرضه کنندگان غذای آماده ۳۰ درصد کاهش داشته است.1400/06/29
13:39:12
5.0 / 5
635
تگهای خبر: اقتصادی , فروش , قیمت , لباس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal