ماراتن شش ماهه امارات برای توافق اقتصادی با ۸ کشور

ماراتن شش ماهه امارات برای توافق اقتصادی با ۸ کشور

به گزارش لیدی شال وزیر بازرگانی امارات متحده عربی اعلام نمود این کشور به دنبال امضای توافق های اقتصادی با هشت کشور بوده و امیدوار است این مذاکرات ظرف مدت حداکثر یک سال نهایی شوند.به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، این کشور حاشیه خلیج فارس که یک قطب تجارت جهانی به حساب می آید ماه جاری اعلام نمود می خواهد روابط تجاری و اقتصادی با هند، انگلیس، ترکیه، کره جنوبی و سایرین را تحکیم کند.

ثانی الزیودی، وزیر بازرگانی امارات متحده عربی در مصاحبه آنلاین با رویترز اظهار نمود: ما امیدواریم که دستکم پنج مورد از این توافقها در مدت شش ماه تا یک سال نهایی شود. ازاین رو ما درباره یک کار سریع و مذاکرات سریع صحبت می نماییم.

امارات متحده عربی به صورت دو جانبه پیگیر توافقهای اقتصادی جامع با هشت کشور در زمینه تجارت، سرمایه گذاری مستقیم خارجی و بخشهایی مانند گردشگری می باشد. سایر کشورهایی که امارات به دنبال عمیق کردن روابط تجاری با آنهاست شامل اتیوپی، اندونزی، کنیا و رژیم صهیونیستی هستند.

طبق اعلام دولت امارات، مجموع تجارت غیرنفتی سالانه امارات متحده عربی با این هشت کشور حدود ۷۰ میلیارد دلار در دوران قبل از شیوع همه گیری بوده است. مقامات اماراتی برآورد می کنند که به صورت مثال تجارت با هند می تواند از سالانه ۴۰ میلیارد دلار قبل از انتشار کرونا به ۱۰۰ میلیارد دلار ظرف مدت پنج سال توافق اقتصادی افزایش پیدا کند.

تلاش امارات متحده عربی برای تقویت جایگاه خود بعنوان یک قطب اقتصادی خاورمیانه بعد از صدمه دیدن اقتصاد این کشور از همه گیری پارسال و رشد منفی آن صورت می گیرد.

الزیودی اظهار نمود: امارات به دنبال تحکیم اقتصاد خود است و بدون نام بردن از عربستان سعودی اظهار داشت: به آنچه سایرین در منطقه انجام می دهند توجهی نمی نماید. با این وجود تصریح کرد که رقابت اقتصادی میان کشورها امری طبیعی و سالم می باشد.

تمرکز باردیگر به اقتصاد بعد از بازبینی این کشور در سیاست خارجی و گامهایش برای ترمیم روابط با ترکیه و قطر صورت می گیرد. الزیودی اظهار داشت: امارات متحده عربی خواستار روابط اقتصادی و تجاری با این کشورها و همینطور ایران است.

بر اساس گزارش رویترز، الزیودی که در آمریکاست، اظهار داشت: درباره تعرفه های آمریکا برای واردات آلومینیوم و فولاد امارات متحده عربی با همتای آمریکایی خود گفت و گو کرده و امیدوار است این مورد حل شود.
1400/06/25
14:56:48
5.0 / 5
493
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal