مهر خبر می دهد؛

اقدام قاطع قوه قضاییه و بازگشت هفت تپه به دولت

اقدام قاطع قوه قضاییه و بازگشت هفت تپه به دولت

لیدی شال: بعد از حدود 8 ماه بررسی پرونده هفت تپه در دادگاه تجدید نظر، خبرگزاری مهر کسب اطلاع کرد که روز گذشته حکم نهایی خلع ید خریدار از طرف قاضی پرونده به خریدار و سازمان خصوصی سازی ابلاغ گردید.به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، آخر وقت اداری روز گذشته دوشنبه ۱ شهریور، رأی نهایی و قطعی دادگاه تجدید نظر در خصوص خلع ید خریدار هفت تپه از این مجموعه اقتصادی-صنعتی و بازگشت آن به دستگاه دولتی مالک اولیه آن، به طرفین دعوا شمال سازمان خصوصی سازی بعنوان نماینده دولت و خریدار این مجموعه ابلاغ گردید.
شعبه ۲۱ دادگاه عمومی حقوقی مجتمع قضائی شهید بهشتی، رأی نهایی را صادر کرده است.

این حکم خلع ید خریدار متهم و پرحاشیه هفت تپه، در نهایت بعد از کش و قوس ها و حواشی فراوان، از طرف قاضی پرونده به سازمان خصوصی سازی ابلاغ گردیده است.
عضو هیئت عامل سازمان خصوصی سازی: حکم قطعی خلع ید خریدار هفت تپه به طرفین ابلاغ شد
محمد امین یوسفی عضو هیئت عامل سازمان خصوصی سازی در گفت و گو با خبرنگار مهر با تأیید ابلاغ این حکم به سازمان خصوصی سازی اظهار نمود: روز گذشته شنبه ۱ شهریور این حکم به سازمان خصوصی سازی ابلاغ گردیده است.
وی افزود: بلافاصله بعد از اجرای این حکم، وارد فاز اجرائی خواهیم شد. این مساله مانند سایر موضوعات مشابه و واگذاری هایی که فسخ یا ابطال می شوند، است؛ پس این شرکت یا شرکت هایی با سرنوشت مشابه، به دستگاه مادرتخصصی مربوطه برمی گردند.
معاون حقوقی سازمان خصوصی سازی اشاره کرد: ما فقط حکم را به دستگاه مادرتخصصی ابلاغ کرده و این دستگاه نسبت به تصرف، اقدام خواهدنمود و به حالت پیش از واگذاری تبدیل وضعیت خواهد یافت.
هفت تپه به ایدرو بازمی گردد
وی تصریح کرد: قبل از واگذاری نیز سازمان خصوصی سازی هیچ دخل و تصرفی در شرکت های دولتی نداشت؛ ما فقط در جایگاه ابلاغ این رأی به وزارت صنعت، معدن و تجارت هستیم.
یوسفی اظهار داشت: هفت تپه به ایدرو برمی گردد؛ عملیات اجرائی آن در اختیار ایدرو است و ما فقط نامه آنرا به ایدرو ارسال خواهیم کرد.


منبع:

1400/06/04
12:53:58
5.0 / 5
848
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal