بهترین برند یک قرن اخیر ایران

بهترین برند یک قرن اخیر ایران

لیدی شال: سازمان توسعه تجارت از برگزاری همایش نام و نشان قرن ایران در بهمن ماه (دهه فجر) امسال اخبر داد.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، حمید زادبوم – رییس سازمان توسعه تجارت – دراین زمینه گفته: در این همایش ضمن واکاوی علل افول و لطمه شناسی فراز و فرود تعدادی از برندهای تولیدی و صادراتی، دلیلهای ظهور برندهای موفق و راز ماندگاری آنان در ایران مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در این همایش سه روزه اهتمام بر آنست تا برندهای موفق و برتر کشور در قرن چهاردهم معرفی و با پشتیبانی از الگوهای موفق راه برای توسعه برندهای غنی و موثق هموار شود.
رییس سازمان توسعه تجارت همین طور به آمارهای تجاری ثبت شده کشور امسال اشاره کرده و گفته: اولویت تولید صادراتی از دید رییس جمهوری توسعه اشتغال را در پی داشته و در نهایت منتج به رونق اقتصادی و توسعه صادرات غیر نفتی خواهد شد که با مطالعه دقیق، مشورتهای گوناگون و بررسی دغدغه های صادرکنندگان برنامه ریزی شده است.
وی با تاکید بر این که یکی از با اهمیت ترین راه های توسعه اقتصادی کشور توجه به توسعه صادرات غیرنفتی است، اضافه کرد: تمرکز دولت سیزدهم بر ثبات در بخش تجارت خارجی نشان از اهمیت مضاعف این بخش برای رییس جمهوری داشته که سبب آسودگی خاطر صادرکنندگان را فراهم می آورد.
معاون وزیر و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران درباب تجارت جهانی اظهار داشت: در سال ۲۰۲۰ صادرات کالایی دنیا به رقمی بیش از ۱۷.۵ تریلیون دلار رسید که در مقایسه با سال ۲۰۱۹ کاهش ۵.۳ درصد را نشان میدهد. همین طور صادرات خدمات نیز به ۵ هزار میلیارد دلار رسید.
زادبوم افزود: در دو فصل نخست از سال جاری میلادی تجارت جهانی رشد بیش از ۵ درصد را تجربه کرده و پیش بینی می شود این میزان تا آخر سال ۲۰۲۱ به ۸ درصد افزایش یابد.
وی در تشریح تجارت خارجی کشورمان بیان کرد: ایران باتوجه به ظرفیت های تولیدی و صادراتی می تواند در تعامل با اقتصاد جهانی، به ویژه، کشورهای دوست و همسایه و شرکای تجاری مهم، نقش قابل توجهی در تجارت بین المللی داشته باشد.
معاون وزیر و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران افزود: مبادلات تجاری کشورمان در چهار ماهه نخست سال ۱۴۰۰ نزدیک به ۲۹ میلیارد دلار رسید که در این میان صادرات غیرنفتی نسبت به زمان مشابه سال قبل به لحاظ ارزشی ۶۵ درصد و از نظر وزنی ۲۷ درصد رشد داشته است.
منبع:

1400/06/02
22:24:03
5.0 / 5
597
تگهای خبر: اقتصادی , تجارت , تجاری , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal