دلیل روند افزایشی قیمت آهن چیست؟

دلیل روند افزایشی قیمت آهن چیست؟

به گزارش لیدی شال خوزستان نایب رییس اتحادیه آهن فروشان اهواز اظهار داشت: به نظر می آید روند افزایش قیمت آهن به علت کاهش تولید کارخانه های فولادی در کشور، ادامه پیدا کند.رضا نادری در گفتگو با ایسنا در مورد وضعیت بازار آهن در اهواز اظهار نمود: به دلیل تعطیلات هفته گذشته و افزایش قیمت دلار، در بازار آهن تراکم تقاضای خرید به وجود آمده است و قیمت آن از ۳۱ مردادماه روند افزایشی به خود گرفته است.

وی اضافه کرد: قیمت آهن دو روز قبل از ۱۷ هزار و ۳۰۰ تومان به ۱۷ هزار و ۸۰۰ تومان افزایش پیدا کرد؛ به نظر می آید روند افزایش قیمت آهن به علت کاهش تولید کارخانه های فولادی در کشور، ادامه پیدا کند.

نایب رئیس اتحادیه آهن فروشان اهواز درباره معاملات در بازار آهن، اظهار داشت: معاملات در بازار آهن روند کندی در پیش گرفته است و حدودا تقاضای آنچنانی برای خرید در بازار وجود ندارد.

وی اضافه کرد: با عنایت به شرایط و متغیرهای موجود، در آینده با افزایش قیمت آهن مواجه خواهیم شد.

نادری درباره دلالی در بازار آهن، خاطرنشان کرد: در بازار آهن همیشه دلال وجود دارد و خیلی از شرکت ها که کار آنها با بازار آهن ارتباطی ندارد، مبادرت به خرید و دپوی آن برای حفظ سرمایه خود می کنند. این اقدام سبب افزایش میزان تقاضا در بازار آهن و افزایشی شدن قیمت آهن می شود.

وی اظهار داشت: دلال ها در تمامی اصناف می توانند در قیمت ها اثرگذار باشند و سبب ایجاد گرانی شوند اما اگر در هر بازاری، عرضه به میزان کافی صورت گیرد، دلال ها نمی توانند تأثیر آنچنانی بر افزایش قیمت کالاها داشته باشد.

منبع:

1400/06/02
09:01:32
5.0 / 5
658
تگهای خبر: بازار , فروش , قیمت , معاملات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal