نوری قزلجه در دیدار نایب رئیس مجلس سنای قزاقستان:

اجرای موافقتنامه تعرفه ترجیحی بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا سطح مناسبات را ارتقاء می دهد

اجرای موافقتنامه تعرفه ترجیحی بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا سطح مناسبات را ارتقاء می دهد

به گزارش لیدی شال رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران- قزاقستان ضمن اشاره به توانمندی های کشاورزی و صنعتی در دو کشور، اظهار داشت: گسترش روابط تجاری و گردشگری، عملیاتی شدن توافقات امضا شده بخصوص موافقتنامه تعرفه ترجیحی بین ایران و کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا و همکاریهای منطقه می تواند به ارتقا سطح مناسبات فیمابین منجر شود.


به گزارش لیدی شال به نقل از خانه ملت، اصغر شکیروف، نایب رییس مجلس سنای قزاقستان با غلامرضا نوری قزلجه رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران- قزاقستان در حاشیه مراسم سیزدهمین تحلیف ریاست جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کردند.
نوری در ابتدای این دیدار ضمن اشاره به روند رو به رشد مناسبات سیاسی - اقتصادی دو کشور، اظهار داشت: توسعه روابط اقتصادی و بازرگانی دو کشور یکی از برنامه های مهمِ مورد حمایت مجلس شورای اسلامی و گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و قزاقستان است.
وی ادامه داد: مجالس دو کشور می توانند تسهیل کننده مراودت در عرصه های مختلف باشند.
رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران- قزاقستان با بر شمردن توانمندی های کشاورزی و صنعتی در دو کشور، افزود: گسترش روابط تجاری و گردشگری، عملیاتی شدن توافقات امضا شده بخصوص موافقتنامه تعرفه ترجیحی بین ایران و کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا و همکاریهای منطقه می تواند به ارتقا سطح مناسبات فیمابین منجر شود.
نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی در انتها بر تبادل هیأت های سیاسی و پارلمانی و تداوم رایزنی های مستمر در موضوعات منطقه ای و بین المللی میان جمهوری اسلامی ایران و قزاقستان تاکید کرد.
در ادامه این دیدار اصغر شکیروف نایب رییس مجلس سنای قزاقستان با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان و اعلام آمادگی مجلس سنای قزاقستان جهت توسعه و گسترش ارتباطات با جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: فرصت های فراوانی در بخش های مختلف اقتصادی و بازرگانی و کشاورزی میان دو کشور وجود دارد و مجالس می توانند تقویت کننده آن باشند.
اصغر شکیروف در انتها همکاریهای منطقه ای و بین المللی فیمابین را مهم ارزیابی کرد و بر تدوام دیدارهای پارلمانی میان مقامات مجالس قزاقستان و ایران تاکید کرد.
منبع:

1400/05/15
13:08:29
5.0 / 5
2617
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal