بهره برداری از نخستین خط تولید پنل (نمایشگر) تلویزیون در ایران

بهره برداری از نخستین خط تولید پنل (نمایشگر) تلویزیون در ایران

به گزارش لیدی شال نخستین خط تولید پنل (نمایشگر) تلویزیون با سرمایه گذاری بیشتر از دو میلیون یورو و اشتغالزایی مستقیم برای بیشتر از ۲۰۰ نفر به بهره برداری رسید.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، امروز (شنبه) مراسم بهره برداری از خطوط تولید و طرح های جدید بزرگ ترین مجتمع تولیدکننده لوازم خانگی ایران با حضور معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت و مدیرکل صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی این وزارت خانه برگزار شد.
نخستین خط تولید پنل (نمایشگر) تلویزیون با سرمایه گذاری بیشتر از دو میلیون یورو و اشتغالزایی مستقیم برای بیشتر از ۲۰۰ نفر به بهره برداری رسید و استفاده از ظرفیت تولید این خط تکنولوژیک در جریان ساخت و تولید تلویزیون های ایرانی، عمق ساخت داخل را به بیشتر از ۴۸ درصد می رساند.
ظرفیت تولید پنل به صورت سالانه در این خط که تنها مجموعه تولید پنل (نمایشگر) در ایران است، بیشتر از ۸۰۰ هزار قطعه پیشبینی شده و تکنولوژی راه اندازی تجهیزات مکانیکی و الکتریکی خط تولید پنل با هدف بومی سازی و ایجاد دانش فنی در راه اندازی سنسورها، موتورها، ایرجت ها، و... و انجام اتوماسیون کامل تولید پنل در این خط مهم به کارگیری شده است.
حذف وابستگی به برندهای خارجی
مهدی صادقی نیارکی، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در حاشیه این مراسم، اظهار نمود: پروژه نهضت ساخت داخل از سال ۱۳۹۷ در وزارت صمت آغاز و در نیمه دوم سال ۱۳۹۸ هم بحث خوداتکایی در تولیدات صنعتی بعنوان دستور کار این وزارت خانه تعریف شد که در آن مقطع همرسانی بین نیازمندی ها و توانمندی ها بود. برپایه برنامه ریزی و هدف گذاری وزارت صمت، مقرر شد تا ظرف ۳ سال ۱۰ میلیارد دلار از واردات به ساخت داخل تبدیل گردد.
به قول معاون وزیر صنعت پروژه دیگری که در این بخش به آن پرداخته شد، بحث بومی سازی قطعات، تجهیزات و ملزوماتی بود که ظرفیت تولید آن وجود نداشت که همانطور که امروز شاهد بودیم، داخلی سازی تولید پنل های تلویزیون در این مجموعه شروع شد و به نظر من مهم ترین اتفاق در این خصوص، حذف وابستگی به برندهای خارجی است.
صادقی نیارکی با اشاره به اینکه شرکتهای داخلی می توانند با تاکید بر توان داخل و طراحی پلت فرم بومی همگام با فناوری روز دنیا، اتفاقات مبارکی را رقم بزنند، اظهار داشت: همانطور که امروز شاهد بودیم، پلت فرم های بومی برپایه ذائقه و سلیقه مشتریان امکان طراحی و مهندسی را دارند که این روند اقدامی پرارزش و پیشبرنده در زمینه لجستیک، کاهش ارزبری و عدم وابستگی است.
او در آخر درباره این که تا چه میزان هدف گذاری این وزارت خانه در زمینه تبدیل واردات به تولید داخل محقق شد، توضیح داد: در سال ۱۳۹۸ بیشتر از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار در چارچوب تفاهم نامه های ساخت داخل و در سال ۱۳۹۹ هم بیشتر از ۲ میلیون و ۵۰۰ میلیون یورو محقق شد و با تاکید بر توان داخل گامی در جهت تقویت تولیدات داخلی و کاهش وابستگی به خارج برداشته شد.
در این مراسم و طی بازدید یک روزه معاون امور صنایع وزارت صمت از خطوط تولید لوازم خانگی بزرگ ترین مجتمع تولیدکننده این محصولات در ایران از خط تولید محصولات کولر گازی که با سرمایه گذاری بیشتر از چهار میلیون دلاری و اشتغالزایی مستقیم برای بیشتر از ۳۰۰ نفر راه اندازی شده بود، رونمایی گردید.
منبع:

1400/05/03
23:06:17
5.0 / 5
391
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal