در نامه ای به گمركات اجرایی؛

گمرك خواهان تسریع در ترخیص كامیون های وارداتی شد

گمرك خواهان تسریع در ترخیص كامیون های وارداتی شد

معاون فنی گمرک ایران بمنظور جلوگیری از انباشت کامیون های وارداتی، خواستار تسریع و تسهیل در انجام تشریفات گمرکی کامیون های وارداتی موجود، طبق مقررات شد.


به گزارش لیدی شال به نقل از گمرک ایران، مهرداد جمال ارونقی، معاون فنی گمرک در نامه ای به مدیران حوزه های نظارت و گمرکات اجرائی، خواهان تسریع و تسهیل در انجام تشریفات گمرکی کامیون های وارداتی موجود در گمرکات وفق مقررات و همین طور اعلام لیست و آمار کامیون های اظهار شده که هنوز موفق به ترخیص نشده اند، ظرف ۳ روز کاری شد. در متن این نامه آمده است: نظر بر این که پیشنهادات این حوزه معاونت طی نامه ۱۴۰۰/۴۷۴۲۷۲ مورخ ۱۴۰۰/۴/۱۱ با عنوان قائم مقام محترم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای بمنظور جلوگیری از انباشت کامیون های وارداتی در گمرکات اجرائی مورد پذیرش مرجع مزبور قرار گرفته و پاسخ لازم طی نامه شماره ۵۳۵۷۲ مورخ ۱۴۰۰/۴/۱۵ به این حوزه معاونت واصل و طی بخشنامه شماره ۵۲۲۸۸۳/ ۱۴۰۰ مورخ ۱۴۰۰/۴/۲۱ به کلیه گمرکات اجرائی ابلاغ گردیده است، به سبب این بخشنامه ضمن تاکید بر تسریع و تسهیل در انجام تشریفات گمرکی کامیون های وارداتی موجود در گمرکات وفق مقررات، مقتضی است ظرف ۳ روز کاری نسبت به اعلام لیست و آمار کامیون های اظهار شده در آن گمرک که صاحبان کالا هنوز موفق به ترخیص کامیون های اظهار شده نشده اند با ذکر مشکل مربوطه به این حوزه معاونت اقدام گردد.
ضمناً مقتضی است آن گمرک، ضمن بررسی میدانی و یا مکاتبه آنی با مراجع تحویل گیرنده، تعداد کامیون های موجود و اظهارنشده را احصاء و دلیل عدم اظهار کامیون های مانده در گمرکات که صاحبان کالا هنوز موفق به اظهار کالا نشده اند را به همراه مشخصات صاحبان کالا و کامیون ها، به این حوزه معاونت (حداکثر تا اختتام هفته) اعلام نماید. بدیهی است گمرکاتی که کامیون های وارداتی در آن گمرک موجود نمی باشند نیازی به مکاتبه نداشته و در صورت عدم اعلام مشکلات کامیون های اظهار شده و با پروانه نشده به این حوزه معاونت در فرصت اعلام شده، مسئولیت هرگونه تأخیر برعهده بالاترین مقام اجرائی گمرک مزبور خواهد بود. تسریع در ارسال پاسخ مورد تاکید است.

1400/04/28
08:08:47
5.0 / 5
604
تگهای خبر: واردات , وارداتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal