بهره برداری حداكثری از معادن

عملی شدن این تصمیم به عمردولت فعلی می رسد؟

عملی شدن این تصمیم به عمردولت فعلی می رسد؟

معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) ضمن اشاره به افزایش میزان صدور پروانه اکتشاف و گواهی کشف معادن حدود طی سه ماهه نخست سال جاری نسبت به زمان مشابه سال گذشته، اصرار کرد که اهتمام جدی در وزارتخانه و سازمان های تابعه برای بهره برداری حداکثری در زمینه معدن شکل گرفته است اما سوال اینجاست که در مدت زمان کوتاه باقی مانده وزارت صمت دولت دوازدهم برای اجرائی کردن کامل برنامه های خود فرصت خواهد یافت؟


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، طبق اعلام سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، سعید زرندی با اعلان اینکه از شروع فروردین تا اختتام خرداد ماه سال جاری با رشد هشت درصدی نسبت به زمان مشابه سال گذشته، ۲۲۱ فقره پروانه اکتشافی و ۱۰۷ فقره گواهی کشف با رشد چهار درصدی صادر گردیده است، اظهار داشت: این افزایش به مفهوم افزایش جذابیت این حوزه برای سرمایه گذاران است. این در حالیست که طی مدت یاد شده، هزینه گواهی کشف با رشد حدود ۵۷ درصدی، به ۳۳۳ میلیاردریال رسیده است.
معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار نمود: طی سالهای اخیر، اهتمام جدی در وزارتخانه و سازمان های تابعه برای بهره برداری حداکثری در زمینه معدن شکل گرفته است که آمار سه ماهه نخست امسال، حاکی از صدور ۱۲۱ پروانه بهره برداری با اشتغال زایی بیش از ۱۰۰۰ نفر است.
وی بر ضرورت برنامه ریزی برای حفظ و ارتقای نرخ رشد تولید محصولات صنعتی و معدنی در کشور اصرار کرد و اظهار داشت: نگاه وزارت صنعت، معدن و تجارت، پشتیبانی از تولید است و بهمین منظور، رویکرد تولید صادرات محور و واردات، مبتنی بر تولید مورد توجه قرار دارد. طی مدت مذکور، رشد تولید در بخش معدن و صنایع معدنی استمرار داشته تست بطوریکه حوزه فولاد خام و کاتد مس به ترتیب رشد ۷.۵ درصدی و ۹.۴ درصدی را تجربه کردند.
باتوجه به این که دولت دوازدهم روزهای آخر خودرا سپری می کند، این سوال را می توان بیان کرد که آیا در طول این مدت زمان کوتاه باقی مانده وزارت صمت و سازمان های تابعه فرصت اجرائی کردن برنامه های خود برای بهره برداری حداکثری از ظرفیت معادن را خواهد یافت؟!1400/04/27
11:30:20
5.0 / 5
393
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal