ارونقی:

تخصیص لاستیك دولتی به كامیونهای كالای اساسی، مشروط به 5 سفر شد

تخصیص لاستیك دولتی به كامیونهای كالای اساسی، مشروط به 5 سفر شد

به گزارش لیدی شال معاون فنی گمرک ایران اظهار داشت: ۲ حلقه لاستیک با قیمت دولتی به کامیون هایی که ۵ سرویس کالای اساسی از بندر امام خمینی (ره) حمل کنند، اختصاص می یابد.به گزارش لیدی شال به نقل از کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، مهرداد جمال ارونقی در بازدید از مجتمع بندری امام خمینی (ره) اضافه کرد: از آغاز سال جاری تابحال در مجموع ۴ میلیون و ۸۵۸ هزار تن کالای اساسی شامل گندم، برنج، شکر خام، روغن خوراکی، سویا، کنجاله، ذرت و جو در بندر امام خمینی تخلیه شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۷ درصد افزایش نشان داده است.
وی افزود: الان همه تشریفات اداری و گمرکی ۱.۴ میلیون تن کالای اساسی در بندر امام (ره) انجام شده و آماده حمل از این بندر است، ولی حمل کالاهایی که در فضای غیر مسقف و باز نگهداری می شوند در اولویت هستند.
ارونقی تصریح کرد: با کمک تمامی دستگاههای اجرایی لاستیک، روغن و سوخت کامیون داران تا حدودی حل شده و ما سپاسگزار رانندگان در این راه هستیم که در این گرمای طاقت فرسا درحال خدمت رسانی به هموطنان ما هستند.
معاون فنی و امور گمرکات گمرکی کشور اضافه کرد: روزانه علاوه بر ناوگان بخش خصوصی، ناوگان راهداری با به کار گرفتن حدود ۸۵۰ دستگاه کامیون در امر حمل و نقل کالاهای اساسی از بندر امام خمینی (ره) به نقاط کشور نقش خوبی را ایفا کرده است.
وی اظهار داشت: روزانه ۴۰ تا ۵۰ هزار تن کالای اساسی از این بندر روانه اقصی نقاط کشور می شود.
ارونقی ابرار امیدواری کرد: طی ۲ هفته آینده با گسیل تعداد بیشتری کامیون، حمل کالاهای اساسی از بندر امام (ره) سرعت گیرد.
معاون فنی و امور گمرکات کشور در مورد حل مشکلات کامیون داران در بندر امام خمینی (ره) اظهار داشت: اهدای دو حلقه لاستیک به رانندگانی که ۵ سرویس از بندر امام (ره) به استانهای دیگر بارگیری کند، اعطای روغن به قیمت کارخانه به کامیون داران و همینطور تهیه سوخت برای آنها همچون اقداماتی است که با انجام آنها کامیون داران را نسبت به کار دلگرم تر کرده است.
غلامرضا بلوطی میرزا ناظر گمرکات خوزستان هم با رد شایعه فاسد شدن بخشی از کالاهای اساسی در بندر امام (ره) که در معرض تابش مستقیم آفتاب هستند، اظهار داشت: الان همه تشریفات اداری و گمرکی ۱.۴ میلیون تن کالای اساسی در بندر امام خمینی (ره) انجام شده و آماده حمل از این بندر است، ولی حمل کالاهایی که در فضای غیر مسقف و باز نگهداری می شوند در اولویت هستند.
پارسال حدود ۱۳.۷ میلیون تن غلات و نهاده های دامی وارد کشور شد، ولی سال جاری با عنایت به خشکسالی و کاهش شدید تولید محصولات اساسی، واردات غلات و نهاده های دامی به کشور افزایش خواهد یافت.


منبع:

1400/04/26
21:27:13
5.0 / 5
498
تگهای خبر: خصوصی , دستگاه , دولتی , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal