سكه و طلا باردیگر ارزان گردید

سكه و طلا باردیگر ارزان گردید

لیدی شال: طبق تحلیل نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران از وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلا داخلی، بازار با کاهش تقاضا و رکودی همراه بود که سبب کاهش دادوستدها شد؛ بدین سبب برخلاف افزایش قیمت جهانی طلا با کاهش نرخ ارز و کاهش تقاضا، قیمت سکه و طلا در داخل روند نزولی داشت.


محمد کشتی آرای در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: اونس جهانی طلا در این هفته رو به افزایش گذاشته بود و در صورتیکه ابتدای هفته ۱۸۰۸ دلار بود تا اختتام هفته تا ۱۸۳۲ دلار پیش رفت و افزایش ۲۴ دلاری را تجربه کرد؛ اما برخلاف افزایش قیمت اونس جهانی، نرخ ارز در داخل کاهشی بوده و به ازای هر دلار حدود ۲۲۰ تومان ارزان تر شد.
وی ادامه داد: از طرف دیگر بازار طی هفته ای که گذشت با کاهش تقاضا و رکودی همراه شد که سبب کاهش دادوستدها شد؛ بدین سبب برخلاف افزایش قیمت جهانی طلا با کاهش نرخ ارز و کاهش تقاضا، قیمت سکه و طلا در داخل روند نزولی داشت.
این مقام صنفی اشاره کرد: در مجموع می توان اظهار داشت که بازار این هفته تحت تاثیر مذاکرات وین بوده و اخبار انتشار یافته مبنی براینکه تحریم های مالی برداشته شد و منابع مالی ایران آزاد می شود، تاثیر مستقیمی بر کاهش نرخ ارز گذاشت. از طرف دیگر همین کاهش نرخ ارز سبب شد که معاملات با احتیاط بسیار صورت گیرد و بسیاری منتظر بودند که در زمان کاهش بیشتر قیمت ها خرید خودرا انجام دهند.

سکه ۸۰ هزار تومان و طلا ۵۰۰۰ تومان ارزان گردید
کشتی آرای در ارتباط با آخرین قیمت سکه و طلا در آخرین معاملات روز گذشته (پنجشنبه) و تغییرات آن نسبت به ابتدای هفته، اظهار نمود: هر قطعه سکه تمام بهار طرح جدید با حدود ۸۰ هزار تومان کاهش نسبت به ابتدای هفته در آخر هفته به ۱۰ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان رسیده و هر قطعه سکه تمام طرح قدیم نیز با ۱۰۰ هزار تومان کاهش نسبت به ابتدای هفته ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تعیین قیمت شده است.
وی ادامه داد: همین طور در آخر هفته هر قطعه نیم سکه با ریزش ۱۵۰ هزار تومانی قیمت به پنج میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و ربع سکه که بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ابتدای هفته تجربه کرده با افت ۱۵۰ هزار تومانی به سه میلیون و ۴۵۰ هزار تومان رسیده اند. سکه های یک گرمی در این هفته همچنان بدون تغییر دو میلیون و ۲۵۰ هزار باقی مانده است.
عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران اظهار داشت: همین طور هر مثقال طلا ۱۷ عیار با افت حدود ۲۰ هزار تومانی، چهار میلیون و ۵۸۵ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با کاهش ۵۰۰۰ تومانی نسبت به شروع هفته، به یک میلیون و ۵۸ هزار و۲۰۰ تومان رسیده است.
نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران اشاره کرد: طبیعتا کاهش تقاضا و دادوستدها منجر به کاهش حباب سکه هم شده است. در حالی که در ابتدای هفته حباب هر قطعه سکه تا ۲۸۰ هزار تومان بالا رفته بود با ۴۰ هزار تومان کاهش در این هفته، در آخرین معاملات حباب سکه به ۲۴۰ هزار تومان رسید.
منبع:

1400/04/25
21:20:53
5.0 / 5
344
تگهای خبر: بازار , طلا , قیمت , معاملات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal