مدیركل گمركات خراسان جنوبی:

مرز ماهیرود تعطیل شد

مرز ماهیرود تعطیل شد

به گزارش لیدی شال مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی با اشاره به این که گمرک ابونصر فراهی به دست نیروهای طالبان افتاده است، اظهار داشت: باتوجه به این مساله هم اکنون گمرک و بازارچه ماهیرود تعطیل می باشد.حسن رحیمی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: گمرک ابونصر فراهی (گمرک هم مرز با ماهیرود در خراسان جنوبی) به دست نیروهای طالبان افتاد که این امر وقفه ای در زمینه تبادلات تجاری ایجاد کرده است.
مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی بیان کرد: منطقه از قبل هم در دست نیروهای طالبان بود ولی گمرک که در اختیار نیروهای دولتی بود به دست طالبان افتاد و از این جهت درحال حاضر گمرک و بازارچه و مرز ماهیرود تعطیل می باشد.
رحیمی زاده با اعلان اینکه این مساله فقط برای مرز ما نیست بلکه مرز دوغارون در خراسان رضوی نیز به این علت تعطیل شده است، افزود: البته امیدواریم این مساله طولانی مدت نباشد و بنای ما نیز بر این است که در تجارت ما با کشور افغانستان وقفه ای حاصل نشود و فعالان اقتصادی ما بتوانند به کار خود ادامه دهند.
گفتنی است خراسان جنوبی ۳۳۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان دارد و ولایت فراه و گمرک ابونصر فراهی در افغانستان هم مرز با شهرستان سربیشه در خراسان جنوبی است که بعنوان سومین معبر رسمی ایران با کشور افغانستان شناخته می شود.


منبع:

1400/04/18
22:08:28
5.0 / 5
868
تگهای خبر: اقتصادی , بازار , تجارت , تجاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal