دادسرای دیوان محاسبات كشور خبر داد

وصول بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از حقوق معوق دولتی معادن

وصول بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از حقوق معوق دولتی معادن

لیدی شال: به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، بیش از 3 هزار و 500 میلیارد تومان از حقوق دولتی معوق معادن وصول و به حساب مربوطه نزد خزانه داری کل کشور واریز شد.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، علی کامیار، دادستان دیوان محاسبات کشور، در حاشیه مراسم معارفه مدیرکل جدید دیوان محاسبات در ایلام، با بیان این خبر، اظهار داشت: طبق مستندات ارسالی وزارت صنعت، معدن و تجارت این واریزی طی سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ وصول و واریز شده و پیگیری های دادسرای دیوان محاسبات کشور تا تسویه کامل حقوق دولتی معادن ادامه خواهد داشت.
دادستان دیوان محاسبات اضافه کرد: در بررسی های به عمل آمده و گزارش های مسئولین سازمان صنعت - معدن - تجارت در استانهای مختلف مشخص شد که تا آخر سال ۱۳۹۹ بیش از ۱۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان حقوق دولتی معادن معوق مانده است و از آنجایی که بعد از وصول ۶۵ درصد وجوه مذکور، الباقی می بایست به وزارت صنعت - معدن - تجارت اختصاص داده شود تا در راه اکتشافات جدید و توسعه بخش معدن به مصرف برسد، عدم وصول بموقع سبب تاخیر در اجرای سیاست ها و رشد و توسعه در بخش معادن شده است.
بیشترین مبلغ وصولی حقوق دولتی معوق معادن به ترتیب شامل استانهای کرمان بیش از ۲۵۰۰ میلیارد تومان، خراسان رضوی حدود ۳۶۹ میلیارد تومان و کردستان بیش از ۲۲۵ میلیارد تومان شده است.
منبع:

1400/04/16
23:29:03
5.0 / 5
410
تگهای خبر: تجارت , دولتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal