معاون وزیر صمت خبر داد

افتتاح پروژه های صنایع معدنی به ارزش 2 میلیارد دلار امسال

افتتاح پروژه های صنایع معدنی به ارزش 2 میلیارد دلار امسال

به گزارش لیدی شال خوزستان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: سال قبل در بخش معدن و صنایع معدنی کشور، بیشتر از ۴.۵ میلیارد دلار پروژه راه اندازی شد و سال جاری هم پروژه هایی به ارزش ۲ میلیارد دلار دیگر در مناطق مختلف افتتاح خواهند شد.وجیه اله جعفری در آیین کلنگ زنی دو شرکت فولادی که امروز (۱۰ تیرماه) در رامهرمز انجام شد، اظهار نمود: سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنعت و معدن کشور، به دنبال این است که بخش معدن و صنایع معدنی را در جای جای کشور بخصوص در مناطقی که می تواند به اشتغال کمک نماید و منجر به توسعه پایدار شود، توسعه دهد.

به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: سال قبل در بخش معدن و صنایع معدنی کشور، بیشتر از ۴.۵ میلیارد دلار پروژه راه اندازی شد. سال جاری هم پروژه هایی به ارزش ۲ میلیارد دلار دیگر در مناطق مختلف افتتاح خواهند شد. این پروژه ها توسط شرکتهای بزرگ بعنوان شرکتهای پیشرو و توسعه گرا در زنجیره های مختلف اجرا شده اند.

معاون وزیر صمت اظهار داشت: به دنبال این هستیم که بتوانیم با درایت، نقدینگی این شرکت ها را در مجموعه ها و مناطق مختلف کشور برای ایجاد اشتغال در طرح های مختلف به کار بگیریم؛ یکی از طرح های جدید، طرح "تام" است؛ طرح تأمین منابع از راه شرکتهای توسعه گرا.

جعفری بیان نمود: با بانک صنعت و معدن برای بیشتر از ۱۲ هزار میلیارد تومان و با بانک تجارت ۱۵ هزار میلیارد تومان از راه کمک منابع شرکتهای توسعه گرا برای این طرح ها تفاهم کرده ایم. امیدواریم در یکی دو ماه آینده، این تفاهم انجام و این عدد به ۵۰ هزار میلیارد تومان برسد.

معاون وزیر صمت بیان نمود: به تازگی به استان ها اعلام گردید که ۵۰ درصد آن، در حوزه معدن و صنایع معدنی و ۵۰ درصد در حوزه های دیگر صنایع به کار گرفته شود.

وی افزود: مجموعه کشور و سازمان صمت دنبال می کند که در کشور اشتغال زایی و توسعه از راه این منابع و پتانسیل هایی که وجود دارد، ایجاد شود.

جعفری بیان نمود: دو شرکت خصوصی فولاد پاسارگاد صبا و فولاد فاخر، تقاضای سرمایه گذاری در این منطقه داشتند که امروز در این دو طرح، در خدمت دوستان هستیم. دستان این سرمایه گذاران را که در این مناطق به دنبال توسعه شهرستان و استان هستند را می بوسیم.

معاون وزیر صمت اظهار داشت: طرح شرکت فولاد پاسارگاد صبا در جهت تکمیل زنجیره ارزش فولاد فعالیت خواهد نمود و ورقه های نورد گرم تولید خواهد نمود. امروز در کشور ظرفیت حدود ۱۲ میلیون تن ورق گرم داریم اما تنها ۸ میلیون تن تولید می شود و مصرف کشور بیشتر از این است ازاین رو نیازمند توسعه هستیم. با عنایت به این که میتوان زنجیره بالادستی و محصول آنرا از فولاد خوزستان تهیه کرد، در منطقه منجر به اشتغال زایی و تولید بیشتر می شود.

جعفری اضافه کرد: در چارچوب این طرح، سالانه یک میلیون تن ورق گرم در سه ضخامت مختلف تولید خواهد شد و اشتغال زایی آن هم ۴۰۰ نفر است. ما در وزارت صمت در خدمت عزیزان هستیم و مدیران استان خوزستان هم کمک خواهند کرد اما به شرط این که سرمایه گذار، با همت این کار را انجام دهد و به سرعت پروژه اجرایی و اشتغال زایی ایجاد شود.

وی بیان نمود: مردم انتظار دارند عملیات اجرایی این شرکت از فردا آغاز شود ازاین رو این امیدی که در مردم ایجاد می شود باید به ثمر برسد.

معاون وزیر صمت اظهار داشت: فاز نخست طرح شرکت فولاد فاخر اکسین در مورد تولید فلاسینکو منگنز است. در کشور مصرف فلاسینکو منگنز ۸۵ هزار تن است اما تنها ۵۰ هزار تن تولید می شود و شاید بخشی از آن وارداتی باشد. این طرح در جهت نیاز مواد اولیه کلیه طرح های فولادی و صنایع دیگر است و در اجرای طرح های دیگر بسیار اثرگذار است.

جعفری اضافه کرد: اجرای این طرح منجر به اشتغال زایی برای ۶۳ نفر خواهد شد. امیدواریم این شرکت، کار را سریع شروع کند. ما در تأمین مواد اولیه و نقدینگی، هر دو طرح کمک و حمایت خواهیم کرد. امیدواریم با همت این دو سرمایه‎گذار در زمان کوتاه این دو طرح افتتاح شوند.

منبع:

1400/04/11
15:55:39
5.0 / 5
930
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal