وزیر صنعت خبر داد:

آغاز ثبت نام دریافت تسهیلات تولید و اشتغال، اختصاص ۲۰ هزار میلیارد تومان

آغاز ثبت نام دریافت تسهیلات تولید و اشتغال، اختصاص ۲۰ هزار میلیارد تومان

لیدی شال: وزیر صنعت، معدن و تجارت از آغاز ثبت نام دریافت تسهیلات تولید و اشتغال آگاهی داد و اظهار داشت: با تفاهم انجام شده میان وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان برنامه و بودجه كشور حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان به تسهیلات تولید و اشتغال اختصاص یافت.


به گزارش لیدی شال به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، رضا رحمانی با بیان این خبر اشاره كرد: ۱۰ هزار میلیارد تومان توسط منابع بانك ها و ۱۰ هزار میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی در نظر گرفته شده و هزار میلیارد تومان هم یارانه سود تسهیلات منظور شده است.
وی افزود: در این برنامه با تخصیص یارانه سود پیش بینی شده، نرخ نهایی سود تسهیلات طرح ها و واحدهای تولیدی در صورت تحقق اهداف مربوط، برای مناطق برخوردار، به ۱۴ درصد و برای مناطق كمتر برخوردار، به ۱۲ درصد كاسته می شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت درباب زمان بندی بازپرداخت تسهیلات اضافه كرد: دوره بازپرداخت تسهیلات تكمیل طرح های نیمه تمام صنعتی و معدنی و توسعه واحدهای موجود (بازسازی و نوسازی) در یك دوره ۵ ساله با ۱۲ قسط در سال است كه ۶ ماه تنفس و ۶ ماه دوره مشاركت دارد.
رحمانی افزود: زمان بندی بازپرداخت تسهیلات سرمایه در گردش یك دوره یك ساله با ۱۲ قسط است.
وی بیان كرد: مراحل تخصیص و نحوه نمایش تسهیلات در سایت بهین یاب به آدرس www.behinyab.ir مشخص شده و دستورالعمل اجرایی آن به سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها ابلاغ می شود.1397/12/08
15:41:56
5.0 / 5
4807
تگهای خبر: تجارت , تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal