نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران پاسخ داد

اولین اولویت اقتصادی دولت آینده چیست؟

اولین اولویت اقتصادی دولت آینده چیست؟

لیدی شال: نایب رییس اتاق تجاری ایران می گوید بازگشت اعتماد مردم و بازسازی سرمایه اجتماعی در دولت آینده نقش مهمی در راه تحقق اهداف اقتصادی دارد.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، محمدرضا انصاری در قالب برنامه رو در رو با رییس جمهوری آینده در اتاق تجاری ایران، اظهار داشت: یک دولت و دستگاه اجرائی برای دست یابی به اهداف و برنامه های خود از سویی نیاز به وحدت در تصمیم گیری، برنامه ریزی و اجرا دارد و در این راه باید گام هایی مهم بردارد. از طرف دیگر نیاز به نهایی شدن مقدماتی دارد که امکان اجرای سیاست هایش را فراهم آورند.
به گفته ی ایشان، بنظر می رسد با برخی تحولات بین المللی، می توان امیدوار بود که در دولت آینده شرایط بهتری برای پیگیری برنامه ها و اهداف اقتصادی فراهم باشد و بهبود وضعیت معیشت مردم و کاهش فشار بر اقشار کم درآمد بعنوان یک اولویت مهم با قدرت پیگیری شود.
نایب رییس اتاق تجاری ایران با اعلان اینکه تمرکز بر نفت یا سرمایه های خارجی، اقتصاد ایران را از اهداف فعلی خود دور می کند، بیان کرد: ما وقتی از رشد و جهش تولید صحبت می نماییم و امسال نیز سال مانع زدایی نامیده شده، اساسا باید به سمت فعال کردن ظرفیت های داخلی و بهبود جدی تولید حرکت کرد.
انصاری افزود: ایران با بیش از ۸۰ میلیون نفر جمعیت، از سویی خود یک بازار اقتصادی بزرگ است و از طرف دیگر جمعیت جوان و فعالی دارد که ایجاد اشتغال و استفاده از ظرفیت آنها می تواند برای اقتصاد کشور اهمیت فراوانی داشته باشد. از طرف دیگر اگر ما به دنبال رشد جدی هستیم، باید به سمت صادرات حرکت نماییم. صادرات برای ما یک بازار بسیار گسترده فراهم می آورد که در کنار افزایش درآمد، دروازه های توسعه اقتصادی را نیز خواهد گشود.
وی با اعلان اینکه مردم باید احساس کنند، قوانین و دستورالعمل ها برای آنها اجرائی می شود، اشاره کرد: این اطمینان دهی به جامعه که قوانین در امتداد بهبود شرایط آنها وضع و اجرائی می شوند و تغییراتی محسوس در زندگی آنها قابل مشاهده می باشد، برای بازسازی سرمایه اجتماعی کشور اهمیت فراوانی خواهد داشت.
به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رییسی در انتخابات ۲۸ خرداد ماه امسال بعنوان رییس جمهور منتخب مردم ایران برگزیده شد. وی در نیمه تابستان، رسما دولت سیزدهم را تشکیل خواهد داد.
منبع:

1400/03/31
23:11:19
5.0 / 5
990
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲