دو شرط در ثبت نام طرح های پیش فروش خودروسازان حذف شد

دو شرط در ثبت نام طرح های پیش فروش خودروسازان حذف شد

لیدی شال: بر طبق مصوبه کمیته خودرو که تعیین کننده شرایط ثبت نام و محدودیت ها برای ثبت های فروش خودروسازان هستند، دو شرط از شرایطی که تا حالا اعمال می شده، در طرح های پیش فروش حذف خواهد شد.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، از شروع شروع طرح های فروش خودروسازان در قالب فروش فوق العاده با موعد تحویل حداکثر ۹۰ روزه و پیش فروش های یکساله کمیته خودرو، با هدف دستیابی مشتریان واقعی به خودرو و حذف تقاضاهای کاذب که سبب اختلال در بازار می شود (خرید دلالان از کارخانه با قیمت مصوب و فروش در بازار آزاد) شرایط و محدودیت هایی را مصوب کرد که همچون آنها می توان به اختصاص یک دستگاه خودرو به هر کد ملی، دارا نبودن پلاک فعال شخص متقاضی، ماندن سند و فاکتور فروش خودرو به مدت یک سال در رهن شرکت های خودروساز، تعلق شماره حساب و شماره تماس به شخص متقاضی و فاصله دست کم ۴۸ ماه از آخرین زمان ثبت نام یا تحویل خودرو از شرکت های ایران خودرو و سایپا اشاره نمود.
در طرح های سال ۱۳۹۹ که همزمان با عید فطر سال قبل شروع شد، تا ابتدای اسفند ماه، مهلت مراجعه به شبکه خدمات بعد از فروش سه ماه بود اما در فروش های اسفند ماه به بعد به پنج ماه افزایش یافت.
حالا که بتازگی دو طرح فروش فوق العاده ایران خودرو و سایپا بتازگی برگزار شده و قرعه کشی آنها نیز انجام شده است، مقرر است در امتداد استمرار آرامش بازار و حذف رفتارهای سودجویانه، در طرح های پیش فروش پیش رو تعدادی از محدودیت های ثبت نام حذف شوند.
الزام در رهن بودن یکساله سند خودرو ها و حذف ممنوعیت ثبت نام و صدور فاکتور نزد مجموعه های سایپا و ایران خودرو در ۴۸ ماهه گذشته، دو شرطی است که مقرر است حذف شوند.
مجید باقری- قائم مقام فروش گروه خودروسازی سایپا- در حاشیه برگزاری قرعه کشی آخرین طرح فروش فوق العاده چند محصول خود که روز گذشته برگزار شده است، ضمن تایید این خبر، اظهار نمود: با حذف تعدادی از محدودیت هایی که در گذشته و با دستور کمیته خودرو وزارت صمت بمنظور کنترل التهابات کاذب بازار خودرو اعمال شده بود، تعداد بیشتری از مردم امکان ثبت نام و خرید خودرو از کارخانه را خواهند داشت و این امر کمک خواهدنمود که قیمت خودرو در بازار بصورت هیجانی افزایش پیدا نکند.
باتوجه به این که این دست از تصمیمات کمیته خودرو برای هر دو خودروساز اعمال می شود، این مساله از گروه صنعتی ایران خودرو نیز مورد پیگیری قرار|گرفت و این شرکت خودروساز نیز پاسخ داد که برای برخی از محصولات حتی برای فروش های فوق العاده نیز این تصمیم اجرا خواهد شد که به زودی در اطلاعیه طرح های فروش اعلام خواهد شد.
همین طور موضوع از کمیته خودرو نیز پیگیری شده اما تا لحظه انتشار این گزارش ایسنا، موفق به برقراری ارتباط با کمیته خودرو نشده است؛ اما باتوجه به این که به خودروسازان این تصمیم ابلاغ گردیده است، صحت آن مورد تایید خواهد بود.
منبع:

1400/03/25
23:09:05
5.0 / 5
1025
تگهای خبر: آرامش , بازار , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal