وزیر صمت:

وجود فقر در مناطق معدنی خلاف توسعه متوازن است

وجود فقر در مناطق معدنی خلاف توسعه متوازن است

به گزارش لیدی شال کرمان وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان نمود: ما سرمایه های طبیعی کشور مانند نفت و معادن را برای آبادانی و توسعه پایدار می خواهیم و بدون شک وجود فقر در مناطقی که فعالیت شرکتهای معدنی و صنعتی و نفتی بزرگ برقرار است، امری خلاف توسعه است.


"علیرضا رزم حسینی" امروز ۲۰ خردادماه در نشست با فعالان اقتصادی و مدیران اجرایی شهرستان منوجان ضمن اشاره به شرایط سخت ناشی از جنگ اقتصادی دشمنان و شیوع بیماری کرونا اظهار داشت: جمهوری اسلامی فشارهای زیادی را طی سالهای گذشته تحمل کرد اما در همین مدت موفق شدیم صادرات ۳۸ میلیارد دلاری و رشد صنعتی هشت درصدی را تجربه کرده و توانایی های بخش خصوصی قدرتمند کشور را به تصویر بکشیم.
وی به رشد ۵۰ درصدی ۲۷ قلم کالای صنعتی امسال اشاره نمود و اضافه کرد: تحول بزرگ معدنی کشور با طرح آزادسازی معادن حبس شده از دیگر اقدامات صورت گرفته در همین شرایط سخت بوده است.
قدرت ملی مستلزم مشارکت حداکثری در انتخابات
وزیر صنعت، معدن و تجارت مشارکت حداکثری در انتخابات پیش رو را مستلزم تقویت قدرت ملی دانست و اظهار نمود: رای هر ایرانی در انتخابات ۲۸ خردادماه باعث تقویت قدرت ملی و نظام جمهوری اسلامی و همچنین حرکت رو به توسعه کشور در عرصه های مختلف اقتصادی خواهد بود.
وی با تکیه بر ظرفیت های کم نظیر شهرستان های منوجان و قلعه گنج، حضور شرکتهای بزرگ معدنی در این منطقه را باعث ارتقاء شاخصهای توسعه این شهرستان ها دانست و اضافه کرد: ما سرمایه های طبیعی کشور مانند نفت و معادن را برای آبادانی و توسعه پایدار می خواهیم و بدون شک وجود فقر در مناطقی که فعالیت شرکتهای معدنی و صنعتی و نفتی بزرگ برقرار است، امری خلاف توسعه است.
رزم حسینی ضمن اشاره به طرح های معین اقتصادی در استان کرمان که تحولات بزرگی را در نقاط مختلف بخصوص در شهرستان های قلعه گنج و منوجان ایجاد نموده، اظهار نمود: شرکتهای برتر نقش توسعه گرایی خویش را در چارچوب طرح معین اقتصادی در استان کرمان به خوبی انجام داده اند و باور ما این است که توانمندسازی مردم بخصوص در مناطق محروم و کمتر برخوردار جز با نقش آفرینی شرکتهای صنعتی و معدنی برتر کشور آن هم از راه آموزش، راه اندازی کسب و کارهای خرد و کوچک و خانگی و هدایت سرمایه های منطقه ای به سمت رشد و پیشرفت همه جانبه، امکان پذیر نیست.
وی عملکرد معین های اقتصادی را با هدف توسعه متوازن در مناطق محروم مثبت ارزیابی کرد.
منبع:

1400/03/21
11:32:51
5.0 / 5
985
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal