یك شركت ریلی خصوصی سازی شده باردیگر به دولت بازگشت

یك شركت ریلی خصوصی سازی شده باردیگر به دولت بازگشت

به گزارش لیدی شال مدیرعامل راه آهن با معرفی اعضای هیئت مدیره تراورس، بازگشت رسمی این شرکت خصوصی سازی شده به دولت را کلید زد.به گزارش لیدی شال به نقل از طریق آهن جمهوری اسلامی ایران، با حضور سعید رسولی، مدیرعامل شرکت راه آهن مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل و هیأت مدیره شرکت تراورس روز گذشته ۱۷ خرداد در ساختمان شهدای راه آهن برگزار شد.
رسولی در این مراسم اظهار داشت: آنچه اهمیت دارد و باید از آن بعنوان یک نقطه عطف یاد کرد، تغییر رویکرد و دیدگاهی است که الان در این شرکت به وجود آمده و آن، استفاده حداکثری از ظرفیت این شرکت تخصصی در توسعه ریلی کشور است.
تلاش خانواده بزرگ راه آهن همچون یک پیکره واحد در جهت اعتلای صنعت ریلی
مدیرعامل راه آهن با تاکید بر این که تمام افراد یا مجموعه هایی که در حوزه صنعت ریلی فعالیت می نمایند، جزو خانواده راه آهن محسوب می شوند، اظهار داشت: خانواده بزرگ راه آهن یک پیکر واحد است و اجزای آن همچون چرخ دنده های یک موتور همگی شامل دولتی و غیردولتی در تعامل با هم در جهت اعتلای این صنعت تلاش می کنند.
سیاست اصولی راه آهن؛ توجه به نیروی انسانی
وی اظهار نمود: حالا یکی از اصولی ترین سیاست های شرکت راه آهن، توجه به نیروی انسانی و ارتقای بهره وری و اثربخشی راه آهن است و بدین منظور سعی شده است تا مشکلات نیروهای انسانی شناسایی و دسته بندی شوند و ضمن ریشه یابی مشکلات، برای تمامی آنها چاره ای پایدار پیدا شود.
مدیریت شرکت تراورس با پرهیز از شعارزدگی
رسولی با یادآوری این نکته که شرکت راه آهن در شرایطی مسئولیت شرکت تراورس را به عهده گرفت که برخی آنرا منع می کردند و از این اتفاق بعنوان بازگشت و پس رفت یاد می کردند، تاکید کرد: زمانی که این مسئولیت را در راه آهن پذیرفتیم، همگی بدون شک و شبهه اعتقاد داشتیم که این مسئولیت نه تنها مشکلی برای راه آهن ایجاد نمی کند، بلکه ظرفیتی ایجاد می نماید که اگر به دور از شعار زدگی آنرا خوب مدیریت نماییم، با سرمایه های انسانی متخصص و کارآمدی که در آن وجود دارد، می تواند فرصت خوبی برای ارتقا و توسعه حمل و نقل ریلی کشور ایجاد شود.
الحاق شرکت تراورس به شرکت راه آهن بعنوان یک مجموعه دولتی
مدیرعامل راه آهن ضمن اشاره به اهمیت و ضرورت خروج نام شرکت تراورس از لیست واگذاری ها، اظهار داشت: حالا این شرکت جزو یکی از شرکتهای دولتی زیر مجموعه شرکت راه آهن قرار گرفته است و بودجه آن در قانون تصویب شده و به صورت روزانه پیگیر انجام کارهای باقیمانده در جهت تثبیت و پایداری آن در ذیل شرکت راه آهن هستیم و با عنایت به حمایت وزیر راه و شهرسازی، امیدواریم که هر چه زودتر پیشنهاد ما در هیأت دولت به تصویب برسد.
ضرورت اتخاذ رویکرد مدیریت جهادی جهت رفع مشکلات شرکت تراورس
رسولی با تاکید بر این که با مدیریت جهادی میتوان بر مشکلات شرکت تراورس غلبه کرد، اضافه کرد: این شرکت با عنایت به نیروهای متخصص، ماشین آلات و امکانات و اعتباری که دارد باید در یک تراز خوب قرار داشته باشد، نه این که در حداقل ها درجا بزند و مشکلات ریز و درشت آنرا ناتوان کند. به مدیران جدید این شرکت تاکید شده و به آنها یادآور شدیم که مدیریت این شرکت را یک کار معمولی ندانند، بلکه یک کار جهادی دانسته و باید وضع موجود در این شرکت به سرعت تغییر کند.
تعیین دستیار ویژه مدیرعامل جهت رسیدگی به وضعیت کارگران
مدیرعامل شرکت راه آهن از تعیین دستیار ویژه مدیرعامل جهت رسیدگی به وضعیت کارگران این شرکت اطلاع داد و اظهار نمود: البته از سال ۹۸ کمیته ای در راه آهن تشکیل و قدم های بلندی هم برداشته شد. بخشی از این قدم ها شامل تجمیع ۳۵۰ شرکت در چارچوب ۳۲ شرکت ساماندهی بود که طی آن قراردادهای بیشتر از چهار هزار نفر بازبینی شد و برنامه ریزی مناسب برای بیمه تکمیلی و پرداخت های آنان صورت گرفت و این کار را تا آخرین شرکت و بهره مندی همکاران شرکتهای طرف قرارداد از حقوق قانونی خود ادامه می دهیم.
گفتنی است مصطفی معینی، مرتضی مولادوست و علی خدایی طی احکام جداگانه ای در تاریخ نهم خرداد ماه سال جاری از جانب سعید رسولی، مدیرعامل شرکت راه آهن بعنوان اعضای هیأت مدیره شرکت تراورس منصوب شده اند.


منبع:

1400/03/19
10:37:58
5.0 / 5
881
تگهای خبر: خصوصی , دولتی , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal