كاهش باردیگر طلا در بازار جهانی

كاهش باردیگر طلا در بازار جهانی

لیدی شال: قیمت طلا در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی تحت تاثیر رشد ارزش دلار کم شد.به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد کاهش، به ۱۸۹۵ دلار و ۵۹ سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ثابت بود و در ۱۸۹۸ دلار و ۶۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز دوشنبه با ۰.۴ درصد افزایش، در ۱۸۹۸ دلار و ۸۰ سنت بسته شد.

شاخص دلار در مقابل سبدی از رقیبان ۰.۱ درصد رشد کرد و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گرانتر ساخت.

مارگارت یانگ، استراتژیست دیلی فارکس اظهار نمود: تورم در هفته های اخیر روند صعودی داشته است و معامله گران منتظر مشاهده آمار اقتصادی هفته جاری آمریکا برای تایید این امر هستند. انتظار می رود آمار اقتصادی آمریکا تاثیر مختلفی روی قیمت طلا داشته باشد. از یک سو طلا پناه امن دارایی در مقابل تورم بشمار می رود بدین جهت نرخ تورم بالاتر سرمایه گذاری در طلا را جذابتر می کند. اما از طرف دیگر، تسریع روند رشد تورم نگرانیهایی را نسبت به احتمال شروع زودتر از موعد تعدیل سیاستهای انبساطی بانک مرکزی آمریکا برمی انگیزد.

سرمایه گذاران منتظر گزارش قیمت مصرفی آمریکا در هفته جاری هستند. با این وجود مقامات بانک مرکزی آمریکا مکررا اظهار کرده اند انتظار دارند فشار قیمت موقتی باشد.

بر اساس گزارش رویترز، نشست سیاست پولی بانک مرکزی اروپا هم روز پنج شنبه برگزار می گردد.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA در یادداشتی نوشت: طلا برای حفظ افزایش قیمت در بالای مرز ۱۹۰۰ دلار تا زمان انتشار آمار تورم آمریکا تقلا خواهدنمود. پیش بینی می شود بعد از انتشار این آمار، طلا در بازه معاملات ۱۸۶۰ تا ۱۹۰۰ دلار صعود کند و بالاترین قیمت هفته گذشته که ۱۹۱۷ دلار بود بعید است باردیگر تست شود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد کاهش، به ۲۷ دلار و ۷۹ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ثابت بود و در ۲۸۳۴ دلار و ۲۶ سنت ایستاد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، ۱۱۶۷ دلار و ۶۷ سنت معامله شد.

منبع:

1400/03/18
13:36:43
5.0 / 5
1066
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal