رئیس كل داداگستری استان مركزی تاكید كرد؛

ضرورت تشكیل كارگروه های حقوقی و نظارتی در دادگستری استان مركزی

ضرورت تشكیل كارگروه های حقوقی و نظارتی در دادگستری استان مركزی

به گزارش لیدی شال رئیس کل داداگستری استان مرکزی اظهار داشت: معاونت اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم اداره کل دادگستری استان تشکیل کارگروه های تخصصی حقوقی و نظارتی را در دستور کار خود قرار دهد.به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، حجت الاسلام عبدالمهدی موسوی ظهر چهارشنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان اظهار نمود: یکی از موارد هوشمندی های مقام معظم رهبری انتخاب شعارهای سال است. با انتخاب شعار سال جاری در واقع شعارهای سال رهبری ۲۲ ساله شد.
وی افزود: این نکته را باید توجه داشت که مقام معظم رهبری نزدیک به ۱۰ سال است شعارهایی در حوزه اقتصادی برای سال انتخاب می کنند. مقام معظم رهبری از سال ۸۸ شعارهایشان مبنا و مفهوم اقتصادی دارد حتی در سیاسی ترین سال ها شعار سیاسی انتخاب نکردند.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی خاطرنشان کرد: بزرگترین اتفاق در انتها خردادماه سالجاری رقم می خورد و شعار سال جاری باز شاهد می باشیم شعار سیاسی نیست و اقتصادی انتخاب شده است چون که به شایستگی تشخیص دادند که شاه کلید مشکلات کشور رونق اقتصاد، تولید و اشتغال است.
ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری با ستاد تسهیل استانداری باید مشارکت و مفاهمه بیشتری داشته باشند
موسوی با اشاره به اینکه دستگاه ها با یکدیگر در وهله اول یک هم افزایی، هم فکری و همکاری بیشتری داشته باشند، اظهار نمود: دستگاه ها اقدامات شایسته ای در عرصه تولید و رفع موانع تولید انجام می دهند ولی یا موازی است یا جاهایی با دیگر دستگاه ها طلاقی دارد که نیاز دارد یک هم افزایی در این راستا صورت گیرد بعنوان مثال ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری با ستاد تسهیل استانداری باید با یکدیگر مشارکت و مفاهمه بیشتری داشته باشند.
وی تصریح کرد: باید تمام قوا در استان و خارج از استان همراه اجرای محورهای اقتصاد مقاومتی در استان باشند نمایندگان مجلس ظرفیت بالایی در حل مشکلات درون و برون استان دارند و باید از ظرفیت نمایندگان استفاده گردد.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی اظهار داشت: برای تحقق شعار سال باید حرکت و سیر مجامع صنعتی به سمت فعالیتهای دانش بنیان باشد و پشتیبانی کامل حاکمیت و مردم لزوم دارد که باید به این مورد توجه کرد.
وی افزود: اصلاح ساختار اقتصادی، کنار گذاشتن بروکراسی اداری، مبارزه با دلالی و واسطه گری در حوزه صنعت، تولید و اشتغال که به ضرر تولیدکننده و مصرف کننده است و مبارزه با قاچاق کالا از راهکارهای تحقق شعار سال هستند که با جدیت در استان پیگیری می شوند.
موسوی اظهار داشت: اگر شعارهای مقام معظم رهبری اجرا شوند و روند تثبیت پایدار مسائل اقتصادی را پیگیری نماییم مشکلات اقتصادی، تورم، تحریم ها و غیره برطرف می شود.
قاچاق کالا خنجری به کمر تولید است
رئیس کل دادگستری استان مرکزی اظهار نمود: دلالی و واسطه گری در عرصه تولید، صنعت و اشتغال هم به ضرر مصرف کننده و هم به ضرر تولید کننده است، قاچاق کالا که واقعاً خنجری به کمر تولید است باید با جدیت در استان با آن مقابله نمود.
وی بیان نمود: تعیین کارگروه های تخصصی در اولویت است اگر معاونت اجتماعی و پیشگری از وقوع جرم اداره کل دادگستری استان نمی تواند چند کارگروه تشکیل دهد یک کارگروه متشکل از کارشناسان زبده مالیاتی، تأمین اجتماعی، قضائی، اجرایی و غیره تشکیل گردد و در این جمع بسیاری از مسائلی که در این ستاد بحث می شود ولی به نتیجه نمی رسد در این کارگروه بسته و به نتیجه برسد.
رئیس کل داداگستری استان مرکزی افزود: بخصوص تاکید بنده است کارگروه تخصصی حقوقی در ذیل ستاد اقتصاد مقاومتی استان تشکیل گردد، تا با یک نظریه متقن حقوقی و گره های حقوقی مباحث ستاد اقتصاد مقاومتی در این کارگروه به بحث و تبادل نظر گذاشته شود.
موسوی در انتها بیان نمود: علاوه بر این موارد معاونت اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم استان باید کارگروه ویژه نظارتی تشکیل دهد که مدیران دستگاههای اجرایی را برای تحقق شدن شعار سال در دستگاه خویش را مورد ارزیابی و رصد قرار دهد. نظارت هم می تواند مدیران را سرخط بیاورد و هم خطا و اشتباهات مدیران را کم کند و مهم تر از همه پیشگیری از بروز فساد در دستگاه ها می شود.


منبع:

1400/03/16
16:03:37
5.0 / 5
1026
تگهای خبر: اقتصادی , دستگاه , طلا , قاچاق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal