محصولات مدیران خودرو در كارخانه همچنان گرانتر از بازار!

محصولات مدیران خودرو در كارخانه همچنان گرانتر از بازار!

گروه خودروسازی مدیران خودرو با سابقه این که علاقه بسیاری به بالا بردن قیمت محصولات در فواصل زمانی کوتاه داشته، همچنان قیمت محصولات خویش را در فروش نقدی و اقساطی نسبت به سال قبل تغییر نداده اما مبلغ وام تخصیصی را بالاتر برده است. البته این در شرایطی است که قیمت محصولاتش در بازار ارزان تر از کارخانه است و این اختلاف قیمت حدود ۵۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان است.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، طی دو سال گذشته، چندین بار اتفاق افتاده است که گروه مدیران خودرو در عرضه محصولات خانواده چری منتظر فرصتی بوده تا قیمت محصولات خویش را با توجیه افزایش هزینه های تولید، افزایش قیمت مواداولیه و قطعات و... بالا ببرد. حتی سال قبل هم بعد از افزایش قیمت های فصلی مصوب شورای رقابت که بیشتر برای محصولات دو خودروساز بزرگ اجرا شده بود، قیمت محصولاتش را بالا برد. این در شرایطی است که پیشتر گاها این افزایش قیمت در ماه های متوالی و گاها فواصل زمانی بسیار کوتاه تر اتفاق می افتاد.
موضوع گران فروشی های مدیران خودرو حتی به نرخ هایی بالاتر از قیمت های بازار یا افزایش های پی درپی در فواصل زمانی کوتاه، سبب تعزیراتی شدن این شرکت شد اما باز عاملی برای توقف رویه آن نبود.
باتوجه به این که مدیران خودرو همچون شرکتهای خودروسازی بوده است که پارسال بعد از اعلام افزایش قیمت های فصلی مصوب شورای رقابت، قیمت محصولات خویش را تغییر می داد و مشمول افزایش قیمت می کرد اما این دفعه باوجود این که نزدیک به یک ماه از صدور مجوز افزایش قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا با هدف متعادل سازی قیمت در بازار خودرو توسط شورای رقابت و برپایه تورم بخشی یکساله می گذرد، شرکت مدیران خودرو هنوز برای سال ۱۴۰۰ قیمت جدیدی اعلام نکرده است.
در فهرست فروش محصولات MVM و چری این شرکت، قیمت نقد و اقساط محصولات مدلهای ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ یکسان است و تنها مبلغ وام تخصیصی به خودرو ها تغییر کرده و میزان پیش پرداخت ها در فروش اقساطی بیشتر شده است.

قیمت بازار ۵۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان ارزان تر از کارخانه
در سه ماه اخیر مدیران خودرو قیمت محصولات خویش را افزایش نداده چون که قیمت محصولاتش در بازار بسیار ارزان تر است. بررسی ها نشان داده است که قیمت محصولات این شرکت در بازار از ۴۹ میلیون و ۳۵۳ هزار تومان تا ۱۴۱ میلیون و ۷۱۳ هزار تومان ارزان تر، قابل معامله است.
بطور مثال در گروه محصولات مدیران خودرو، قیمت MVM ۳۱۵ پلاس اتوماتیک در کارخانه ۴۲۱ میلیون و ۷۱۳ هزار تومان است که در بازار ۸۶ میلیون و ۷۱۳ هزار تومان ارزان تر و با قیمت ۳۳۵ میلیون تومان قیمت گذاری شده است. MVM X۵۵ اتوماتیک اکسلنت اسپورت با نرخ ۸۵۶ میلیون و ۷۱۳ هزار تومان و MVM X۵۵ اتوماتیک اکسلنت با نرخ ۸۴۱ میلیون و ۷۱۳ هزار تومان از جانب کارخانه قیمت گذاری شده اند اما در بازار آزاد به ترتیب ۱۲۱ میلیون و ۷۱۳ هزار تومان و ۱۴۱ میلیون و ۷۱۳ هزار تومان ارزان تر تعیین قیمت شده اند و به ترتیب ۷۳۵ و ۷۰۰ میلیون تومان قیمت دارند.
MVM X۳۳ S اسپورت اتوماتیک که از جانب کارخانه ۵۹۹ میلیون و ۳۵۳ هزار تومان قیمت گذاری شده، در بازار ۴۹ میلیون و ۳۵۳ هزار تومان ارزان تر و با قیمت ۵۱۰ میلیون تومان به فروش می رسد. همینطور MVM X۲۲، مدل اتوماتیک اکسلنت اسپورت ۴۹۸ میلیون و ۷۱۳ هزار تومان در نظر گرفته شده است که در بازار ۴۳۸ میلیون قیمت دارد و بدین ترتیب در بازار ۶۰ میلیون و ۷۱۳ هزار تومان ارزان تر است.
همچنین در برند چری، آریزو ۵ توربو ۱۰۱ میلیون و ۷۱۳ هزار تومان و تیگو ۵ IE حدود ۸۴ میلیون و ۳۵۳ هزار تومان در کارخانه گران تر از بازار آزاد است. آریزو ۵ در کارخانه ۶۲۶ میلیون و ۷۱۳ هزار تومان و تیگو ۵ IE هم ۷۵۲ میلیون و ۳۵۳ هزار تومان میلیون تعیین قیت شده اند اما در بازار قیمت آنها به ترتیب ۵۲۵ میلیون تومان و ۶۶۸ میلیون تومان مورد معامله قرار می گیرد.
آریزو ۶ هم که در بازار ۷۴۵ میلیون تومان قیمت گذاری شده توسط کارخانه ۸۷۳ میلیون و ۷۱۳ هزار تومان (۱۲۸ میلیون و ۷۱۳ هزار تومان گران تر) تعیین قیمت شده و تیگو ۷ هم بعنوان گران ترین خودروی این شرکت ۹۹۱ میلیون و ۷۱۳ هزار تومان قیمت دارد که در بازار ۱۳۱ میلیون و ۷۱۳ هزار تومان ارزان تر و معادل ۸۶۰ میلیون تومان است.
منبع:

1400/03/14
12:52:01
5.0 / 5
999
تگهای خبر: بازار , فروش , قیمت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal