شكراللهی:

كشاورزان در جنوب كرمان وضعیت بحرانی را پشت سر می گذارند

كشاورزان در جنوب كرمان وضعیت بحرانی را پشت سر می گذارند

به گزارش لیدی شال نماینده مردم کهنوج در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قیمت خرید محصولات کشاورزی به قدری پایین است که کشاورزان انگیزه ای برای برداشت محصولات خود ندارند.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، منصور شکراللهی در جریان جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی بیان نمود: چهار و نیم میلیون تن از محصولات کشاورزی کشور در جنوب استان کرمان تولید می شود و کشاورزان جنوب استان ماه ها با وجود محدودیت جدی منابع آبی مشکلات در تأمین نهاده های کشاورزی و رکود ناشی از کرونا و تحریم تلاش کردند تا محصولات کشاورزی را روانه بازار کنند.
وی در ادامه اظهار نمود: اما علیرغم تلاش آنها نه محصولات روانه بازار شد و نه نانی بر سر سفره کشاورزان رفت. در بازدیدی که اعضای کمیسیون کشاورزی از منطقه داشتند وضعیت کشاورزان را مشاهده نمودند. سال جاری هم وضعیت کشاورزان ما بحرانی است.
نماینده مردم کهنوج در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: قیمت خرید محصولات کشاورزی به قدری پایین بود که حتی محصولات خویش را برداشت نکردند و انگیزه ای برای این کار ندارند. کشاورزی یکی از درآمدهای هستی مردم جنوب کرمان است. کشاورزان ما بدهکاران بانک هستند و بانک ها هم حالا به آنها فشار می آورند. از وزیر جهاد کشاورزی انتظار داریم تا همراهی لازم را برای حل مشکلات کشاورزان داشته باشند.
شکراللهی در تذکری به وزیر آموزش و پرورش خواهان رسیدگی به وضعیت استخدامی معلمان نهضتی شد.




منبع:

1400/03/09
21:14:16
5.0 / 5
1104
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal