از گرانفروشی نانوایان به كجا شكایت كنیم؟

از گرانفروشی نانوایان به كجا شكایت كنیم؟

به گزارش لیدی شال با وجود این که هنوز قیمت جدید نان اعلام نشده خیلی از نانوایی ها قیمت خویش را بالا بردند که بر مبنای اعلام سازمان صمت تهران مردم می توانند شکایت از آنها را از راه تماس با شماره ۱۲۴ گزارش یا در سامانه ۱۲۴ ثبت کنند.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، در هفته های اخیر زمزمه های افزایش قیمت نان مطرح شده، اما مسؤلان بخش های مختلف می گویند هنوز در این رابطه تصمیم نگرفتند و افزایش قیمت نان قبل از اعلام نرخ مصوب جدید تخلف است.
در این رابطه یدالله صادقی در گفتگو با ایسنا، تصریح کرد: تا زمانی که مراجع ذیصلاح نرخ جدید نان را اعلام نکند، نرخ مصوبات قبلی ملاک عمل بازرسان است و با هر واحدی که تخطی کند، برخورد خواهد شد.
به قول وی شهروندان می توانند تخلف های صنفی همچون گرانفروشی را از راه تماس با شماره ۱۲۴ گزارش یا در سامانه ۱۲۴ ثبت کنند تا پیگیری شود.
رئیس سازمان صمت استان تهران همینطور با اشاره به اینکه نان در اولویت بازرسی قرار گرفته، اظهار داشت: درحال حاضر بازرسان دائماً به نانوایی ها رجوع می کنند و تخلفات آنها را به سازمان تعزیرات حکومتی گزارش می دهند.
هم اکنون بر مبنای سامانه ۱۲۴ هنوز قیمت مصوب نان بربری ساده یارانه ای ۱۰۰۰ تومان، سنگگ ساده یارانه ای ۱۲۰۰ تومان، تافتون ساده یارانه ای ۵۵۰ تومان و لواش ساده یارانه ای ۳۰۰ تومان است. قیمت مصوب واحدهای نانوایی آزادپز هم در سامانه ۱۲۴ به ترتیب ۱۵۰۰، ۱۸۰۰، ۸۵۰ و ۴۵۰ تومان برای نان های بربری، سنگگ، تافتون و لواش ثبت شده است.
اما گزارش های میدانی نشان داده است خیلی از نانوایان قیمت ها را بالا بردند. به تازگی رئیس اتحادیه نانوایان کرج نیز گفته بود که مصوب شده سال جاری نرخ انواع نان در پایتخت حدود ۵۰ درصد افزایش یابد که این افزایش به صورت غیر رسمی اعمال شده است. اتاق اصناف هم افزایش قیمت دستمزد کارگران، افزایش نرخ خمیر مایه، افزایش هزینه انرژی (برق، آب، گاز)، افزایش نرخ اجاره مغازه، افزایش هزینه های بهداشت نانوایی به علت انتشار کرونا را همچون دلایل افزایش قیمت نان اعلام نموده است.
منبع:

1400/03/04
22:11:45
5.0 / 5
1006
تگهای خبر: فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal