معاون رئیس جمهور:

كشور را می توان با هزینه كمتری اداره كرد

كشور را می توان با هزینه كمتری اداره كرد

به گزارش لیدی شال رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور اظهار داشت: می توان کشور را با هزینه‌ی کمتری اداره کرد و به نتایج بهتری رسید.به گزارش لیدی شال به نقل از سازمان اداری و استخدامی کشور، جمشید انصاری با گرامی داشت روز ملی راندمان با اشاره به این مساله که «کشور گران اداره می شود» اشاره کرد: آنچه مسلم است می توان کشور را با هزینه کمتری از آن چه اداره می نماییم، اداره کرد و به نتایج بهتری رسید. طبعاً قسمتی از این گران اداره شدن کشور برمی گردد به پایین بودن بهره وری؛ یعنی اگر ما رشد اقتصادی را برآیند سرمایه گذاری و ارتقای راندمان بدانیم، بنظر می رسد فارغ از اینکه آیا سرمایه گذاری در کشور ما کافی و به اندازه است یا نیست، همان حدی که انجام می شود هم سرمایه گذاری گرانی است و دستیابی به تولید کالا و ارائه خدمات به مردم با هزینه بسیار بالاتر از آنچه منطقی است صورت می گیرد.
وی افزود: در کشور ما به سبب امکان دستیابی به رانت، فضای غیر رقابتی تولید و ارائه کالا و خدمت بصورت انحصاری مسیر ساده تری را می توان با سرمایه گذاری طی کرد تا ارتقای راندمان که زحمت و تلاش بیشتری را لازم دارد.
معاون رئیس جمهور با اشاره به روز ملی راندمان و بهینه سازی مصرف، اظهار داشت: این که در نامگذاری این روز ملی در کنار راندمان بهینه سازی مصرف را مورد توجه قرار داده اند به این مفهوم است که در این جا هم باز از مردم توقع می رود که در جهت ارتقای راندمان تلاش کنند و با کم کردن و بهینه کردن مصرف خودشان کمک کنند به ارتقای راندمان اقتصاد ملی اما چندان از تولیدکننده، بنگاه تولیدی و دستگاه اجرائی ارائه دهنده خدمت و کالا توقع بهینه سازی و کاهش هزینه های تولید مطرح نیست. من فکر می کنم مردم ما ذاتاً و اساساً صرفه جو و مقتصد هستند و در کمتر جایی از دنیا مردم به تا این حد در مصرف خود مراعات می کنند و در حقیقت آنچه مشکل اقتصاد ملی است بالا بودن هزینه های تولید و پایین بودن راندمان و در نتیجه گران بودن کالا و خدمت برای مصرف کننده است.
انصاری تاکید کرد: بنظر می رسد راهبرد و مسیری که همکاران ما در سازمان ملی راندمان انتخاب نموده اند، بتواند خیلی از کاستی ها و نواقصی که در گذشته وجود داشته است را جبران کند و ما به سمتی برویم که برای بخش های اقتصادی کشور اسناد ارتقا راندمان بخشی تنظیم نماییم و دستگاه های متولی بخش را ملزم نماییم تا درون خودشان به ارتقای راندمان دستگاه های راهبری کننده بخش ها توجه اولیه داشته باشند و پس از بخش توقع ارتقای راندمان داشته باشیم.
وی شکل گیری کمیته های راندمان در دستگاه های متولی بخش و جا افتادن راندمان بعنوان مفهومی مهم و کلیدی را قدمی مهم و مسیری متفاوت در امر ارتقای راندمان دانست و تاکید کرد: باید تلاش نماییم در ادامه مسیر رویکرد را از مصرف کننده به سمت تولیدکننده ببریم تا کسی که کالا تولید می کند یا خدمتی ارائه می دهد در نقطه توجه ارتقای راندمان و کاهش هزینه ها قرار بگیرد.
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور افزود: این مسیر اگر ادامه پیدا کند، راه مبارکی است و می تواند به نتایج خوبی برسد. سازمان ملی راندمان ایران باید تلاش کند برای دستگاه های متولی بخش این مساله را جا بیندازد که ارتقای راندمان در بخش امری مهم و یکی از مهم ترین موضوعات در برنامه ریزی توسعه بخش است.
وی ابراز امیدواری کرد این مسیر در دولت بعد هم با قوت ادامه پیدا کند تا شاهد کاهش هزینه ها و بهبود رشد اقتصادی و تأثیر ارتقا راندمان در آن باشیم.


منبع:

1400/03/04
10:45:14
5.0 / 5
1036
تگهای خبر: اقتصادی , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal