وزیر صنعت:

ارزش تولیدات معدنی ۲۰ میلیارد دلار است

ارزش تولیدات معدنی ۲۰ میلیارد دلار است

لیدی شال: وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این كه یكی از اولویت های دولت توجه به معادن و صنایع مربوطه است، اظهار داشت: ایران از ظرفیت بالایی در تولید و صادرات مواد معدنی برخوردار بوده و ارزش تولیدات كشور ۲۰ میلیارد دلار است.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، رضا رحمانی در مراسم راه اندازی واحد ۴۰ هزار تنی تولید كنسانتره نفلین سینیت شهرستان كلیبر، اظهار نمود: سال قبل به ارزش ۹ میلیارد دلار تولیدات معدنی به كشورهای خارجی صادر شد و از شروع امسال تابحال باز این رقم به بیشتر از هفت میلیارد دلار رسیده است.
وی از آغاز نهضت معدنی در كشور از سال آینده آگاهی داد و اضافه كرد: لازمه این نهضت اكتشاف، بهره برداری و ایجاد صنایع مربوطه است.
او با بیان این كه بازسازی معادن كوچك باز در چارچوب این نهضت انجام می شود، اظهار داشت: در این زمینه از سرمایه گذاران داخلی و خارجی و فناوری های جدید استقبال می شود.
رحمانی اعلام نمود: ظرفیت سالانه مواد معدنی در كشور ۷۰۰ میلیون تن است كه از این میزان پارینه بیشتر از ۴۰۰ میلیون تن برداشت شد.
وی افزود: تولیدات مواد معدنی هم مصرف داخلی داشته و هم به كشورهای مختلف صادر می شود و كنسانتره معادن بازسازی شده از طرف كارخانه های تولید مس، آهن و آلومینیوم به صورت تضمینی خریداری می شود.
رحمانی افزود: الان ۴۰۰ پهنه امیدبخش معدنی در كشور وجود دارد كه پیش بینی می شود از این پهنه ها چند معادن مگا سایز (ذخایر عظیم) كشف شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت به ظرفیت های بالای معدنی در آذربایجان شرقی اشاره نمود و اظهار داشت: این استان در تولید و كنسانتره معادن ظرفیت های مناسبی دارد كه نیاز به سرمایه گذاران دارد.1397/12/03
13:05:41
5.0 / 5
5011
تگهای خبر: تجارت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal