در نشست گروه صنعتی ایران خودرو مطرح شد

تغییر نگاه ایران خودرو به توسعه

تغییر نگاه ایران خودرو به توسعه

به گزارش لیدی شال در نشست گروه صنعتی ایران خودرو این گونه عنوان شد که نگاه ایران خودرو به توسعه تغییر کرده که توانسته است خودروهایی در ترازهای جهانی طراحی و تولید نماید، اعتقاد دارد که در این راه اعتماد مشتریان به آنها و تولید داخل جلب خواهد شد.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، وجیه الله جعفری، در نشست امروز (چهارشنبه) خود با مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، ضمن تاکید براینکه با ایجاد ارتباط و جلب اعتماد متقابل، بایستی به سمت سرمایه گذاری با هدف توسعه صنعت کشور حرکت کرد، اظهار نمود: سرمایه گذاری در بخش صنعت دستاوردهای مهمی همچون حفظ و ایجاد اشتغال و سودآوری و ایجاد درآمد دارد؛ این مساله همچون سیاست های سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران است.
رئیس هیات عامل ایمیدرو، اظهار داشت: نگاه این خودروساز به موضوع توسعه تغییر کرده و وقتی خودروهایی را طراحی نموده که هم تراز خودرو های روز جهانی است، نگاه مشتریان به تولید داخل کشور نیز تغییر و به آن اعتماد خواهند کرد. ایران خودرو دارای جنبه های اجتماعی و مورد توجه مردم است. تغییرات فعلی در راه توسعه این شرکت امیدواری زیادی به وجود آورده است؛ انتظار می رود این تلاش ها بتواند آنچه مورد نیاز و خواست مشتریان است را علی رغم مشکلات فعلی فراهم آورد.

تعریف پروژه های مشترک در دو حوزه معدن و خودروسازی؛ افزایش داخلی سازی و کاهش ارزبری
معاون وزیر صمت ضمن استقبال از طرح های همکاری ارائه شده از طرف ایران خودرو، اشاره کرد: مواداولیه بخش عمده ای از قطعات و تجهیزاتی که در خطوط تولید خودروسازی استفاده می شود، در رابطه با حوزه معدن است و طرح های همکاری ارائه شده و تعریف پروژه های مشترک، می تواند سبب افزایش ساخت داخل و کاهش ارزبری تولید شود.
جعفری، مدیریت نقدینگی و درآمد حاصل از فروش حوزه معدن و استفاده بهینه از آنرا از نتایج حاصل از همکاریهای مشترک با ایران خودرو دانست.
رئیس هیات عامل ایمیدرو اشاره کرد: همکاری هایی که از گذشته با گروه صنعتی ایران خودرو داشته ایم را همچنان با روش هایی متفاوت ادامه خواهیم داد و با تعاریف و مفاهیم جدید، این همکاری ها را دنبال خواهیم کرد؛ طراحی محصولات جدید، فناوری و سایر کارهای ایران خودرو می تواند منجربه توسعه ساخت داخل و کاهش ارزبری شود.

توافق ایجاد کارگروه مشترک ایران خودرو و ایمیدرو
در ادامه این جلسه، فرشاد مقیمی -مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو- ضمن قدردانی از حمایت های ایمیدرو، اظهار نمود: این مجموعه همیشه همکار خوبی در رفع موانع و مشکلات تولید بوده است؛ امید است که در سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها نیز این حمایت ها تقویت شده و سبب دلگرمی باشد تا ما نیز این مسیر را با قوت بیشتری دنبال نماییم.
وی از توافقات صورت گرفته برای ایجاد کارگروه مشترک با ایمیدرو آگاهی داد و اظهار داشت: در این کارگروه پروژه هایی که اجرای آن منجر به جلوگیری از خروج ارز از کشور می شود، بررسی خواهد شد.
مقیمی این توافق را نقطه عطفی در صنعت خودروی کشور دانست و اضافه کرد: همکاری با ایمیدرو می تواند به قطع وابستگی در بخش هایی از زنجیره تامین قطعات سرعت بخشیده و با حمایت شرکت هایی که در حوزه معدنی فعالیت می نمایند، اهداف داخلی سازی در زمان کوتاه تری محقق خواهد شد. صنعت خودروسازی عامل رونق و توسعه بیش از ۶۰ رشته صنعتی دیگر است.

هدف گذاری تولید ۶۳۰ هزار دستگاه محصول ایران خودرو
وی تصریح کرد: در سال قبل بیش از ۱۳۰ هزار دستگاه خودرو بیش از سال ۱۳۹۸ ساخته ایم که به مفهوم جهش در سایر صنایع بالادستی و پایین دستی است. هدف تولید ۶۳۰ هزار دستگاه امسال نیز دردسترس است و تحقق آن با همت سازندگان و زنجیره تامین جای تردید ندارد.
مقیمی جلوگیری خروج ارز از کشور و ایجاد و حفظ اشتغال را از نتایج همکاری ایران خودرو و ایمیدرو در داخلی سازی تولید دانسته و اظهار نمود: هرکجا که ساخت داخل داشته ایم، منجر به کاهش قیمت تمام شده نیز شده که این مساله به نفع مشتریان ایران خودرو است.
در این جلسه، گزارشی از عملکرد سال قبل گروه صنعتی ایران خودرو و همین طور برنامه ها و اهداف سال جاری در حوزه های مختلف، تولید، خودکفایی، فروش، توسعه محصول، کیفیت و... ارائه شد و رئیس هیات عامل ایمیدرو نیز از سالن موتورسازی و مرکز تحقیقات این شرکت بازدید کرد.
منبع:

1400/02/23
21:33:28
5.0 / 5
1022
تگهای خبر: دستگاه , طراحی , فروش , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal