اعلام نحوه محاسبه مالیات نقل وانتقال خودرو

اعلام نحوه محاسبه مالیات نقل وانتقال خودرو

لیدی شال: رئیس کل سازمان امور مالیاتی در بخشنامه ای نحوه محاسبه مالیات نقل وانتقال خودرو های وارداتی و داخلی را ابلاغ نمود.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، نقل و انتقال انواع خودرو و موتورسیکلت، به استثناء ماشین های راهسازی، کارگاهی، معدنی، کشاورزی و شناورها، مشمول مالیات نقل و انتقال هستند که تولید داخل به میزان یک درصد و وارداتی دو درصد به مأخذ مذکور در تبصره (۱) ماده (۳۰) این قانون برای سال تولید است.
مأخذ محاسبه مالیات موضوع این ماده تا شش سال بعد از سال تولید، سالانه ۱۰ درصد همان مأخذ کاهش پیدا می کند و برای سالهای ششم به بعد، ۴۰ درصد مأخذ یاد شده است.
در این زمینه، امید علی پارسا - رئیس سازمان امور مالیاتی - در ابلاغیه به امور مالیاتی شهر و استان تهران، اعلام بهای فروش انواع خودرو های تولید داخل و مجموع ارزش گمرکی و حقوق ورودی انواع خودرو های وارداتی موضوع مواد (۴۲) و (۴۳) قانون مالیات بر ارزش افزوده و ماده (۱۷) قانون مالیات های مستقیم را ابلاغ نمود.
در این بخشنامه آمده است، بدینوسیله جداول موضوع بندهای (۲) و (۴) پیوست بخشنامه شماره ۲۰۰/۹۹/۷۰ مورخ ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ در خصوص اعلام بهای فروش انواع خودرو های تولید داخل و مجموع ارزش گمرکی و حقوق ورودی انواع خودرو های وارداتی موضوع مواد (۴۲) و (۴۳) قانون مالیات بر ارزش افزوده و ماده (۱۷) قانون مالیات های مستقیم که مبنای محاسبه مالیات و عوارض موضوع مواد ذکر شده و همین طور حق الثبت موضوع ماده (۱۲۳) اصلاحی قانون ثبت قرار می گیرد، به شرح جداول ضمیمه (قابل الکترونیکی) با عناوین ذیل اصلاح و ارسال می شود:
۱- بهای فروش مبنای محاسبه مالیات نقل و انتقال خودرو های تولید داخل
۲- مجموع ارزش گمرکی و حقوق ورودی مبنای محاسبه مالیات نقل و انتقال خودرو های وارداتی (اصلاحی)
۳- بهای فروش مبنای محاسبه مالیات و عوارض شماره گذاری و عوارض سالیانه خودرو های تولید داخل
۴- مجموع ارزش گمرکی و حقوق ورودی مبنای محاسبه مالیات و عوارض شماره گذاری و عوارض سالیانه خودرو های وارداتی (اصلاحی)
منبع:

1400/02/22
22:59:30
5.0 / 5
1211
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal