ظرفیت های ناشناخته سرمایه گذاری در چهارمحال و بختیاری

ظرفیت های ناشناخته سرمایه گذاری در چهارمحال و بختیاری

به گزارش لیدی شال چهارمحال و بختیاری مدیر ارتباط صنعت و جامعه دانشگاه شهرکرد ضمن اشاره به ظرفیت های موجود در چهارمحال و بختیاری برای سرمایه گذاری، اظهار داشت: باتوجه به این که این استان جزو استان های کم برخوردار در کشور به حساب می آید، ازاین رو معافیت مالیاتی و زمین با قیمت ارزان تر به صاحبان صنایع تعلق می گیرد.


حسن نوربخش در گفتگو با ایسنا در مورد موانع جذب سرمایه گذار در چهارمحال و بختیاری، اظهار نمود: شناخت ناکافی از استان در سطح کشور یکی از معایبی است که این استان را درگیر خود کرده و برای ورود سرمایه گذاران ممانعت ایجاد می کند، به صورتی که خیلی از اوقات این استان با استان های همجوار اشتباه گرفته می شود.
مدیر ارتباط صنعت و جامعه دانشگاه شهرکرد با اشاره به اینکه قرار نگرفتن چهارمحال و بختیاری در راه شاهراه های ارتباطی یک نکته منفی برای استان به حساب می آید، اضافه کرد: همین مساله ارتباطات استان با دیگر نقاط کشور را تحت تأثیر خود قرار می دهد، و امیدواریم که با اتمام راه آهن مبارکه، سفیددشت به شهرکرد بخشی از مشکلات زیرساختی در حوزه راه تا حدودی مرتفع شود.
مدیر ارتباط صنعت و جامعه دانشگاه شهرکرد ضمن اشاره به این که مساله کمبود آب شهرک های صنعتی کشور و بالتبع آن چهارمحال و بختیاری را هم تحت تأثیر خود قرار داده است، اظهار داشت: شاهدیم که خیلی از سرمایه گذاران اطلاعی از تجهیزات و صنایع استان ندارند، در صورتی که که کارخانه ها و صنایع متنوعی در استان در حال فعالیت و تولید هستند، عمدتا این استان را به قطب دامداری و کشاورزی می شناسند، در صورتیکه صنایعی مانند تولید خوراک آبزیان( فرادانه)، تولید لوازم خانگی (برفاب)، تولید مالت( به مالت) و... در این استان فعال می باشند.
نوربخش ضمن اشاره به ظرفیت های موجود در چهارمحال و بختیاری برای سرمایه گذاری، بیان نمود: باتوجه به این که این استان جزو استان های کم برخوردار در کشور به حساب می آید، ازاین رو معافیت مالیاتی به صاحبان صنایع تعلق می گیرد، از سویی دیگر زمین ارزان تر در اختیار سرمایه گذاران قرار داده می شود و در مجموع حمایت ها مطلوب است.
مدیر ارتباط صنعت و جامعه دانشگاه شهرکرد اضافه کرد: چهارمحال و بختیاری یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان بادام در کشور است، اگر برنامه راه اندازی شهرک بادام در سامان به خوبی پیش برود در این عرصه شاهد پیشرفت خواهیم بود.
وی تصریح کرد: اگر صنایع تبدیلی کشاورزی و خشک کردن میوه در چهارمحال و بختیاری فعال شود و با عنایت به این که در زمینه تولیدات محصولات کشاورزی بسیاری در این استان وجود دارد میتوان با صنایع تبدیلی و تکمیلی از هدررفت محصولات کشاورزی در استان جلوگیری کرد، همینطور باتوجه به همجواری با استان اصفهان و وجود صنایعی همچون فولاد مبارکه در این استان امکان راه اندازی صنایع تبدیلی فولاد در استان هم وجود دارد.
منبع:

1400/02/22
10:48:07
5.0 / 5
633
تگهای خبر: طلا , قیمت , كشاورزی , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal