نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس:

منطقه ویژه اقتصادی پارسیلون رغبت سرمایه گذاری در لرستان را بیشتر می كند

منطقه ویژه اقتصادی پارسیلون رغبت سرمایه گذاری در لرستان را بیشتر می كند

لیدی شال: لرستان نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: منطقه ویژه اقتصادی پارسیلون رغبت سرمایه گذاران را برای سرمایه گذاری در لرستان بیشتر می کند.


مهرداد ویسکرمی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به پروسه تبدیل پارسیلون به منطقه ویژه اقتصادی، اظهار نمود: مجلس یک طرح و یک لایحه را به شورای نگهبان فرستاده بود که در لایحه ۸ و در طرح هم حدود ۱۰۰ منطقه ویژه اقتصادی معرفی شده بود که این شورا آنها را رد کرده بود و ماه ها نیز در مجمع بودند.
وی اشاره کرد: در این خصوص جلسه ای با دکتر رضایی دبیر مجمع داشتیم که خوشبختانه تیمی اقتصادی را به استان اعزام کردند.
ویسکرمی افزود: باتوجه به شرایط منطقه و زیرساخت هایی همچون فرودگاه، راه آهن، آزادراه، آب، نیروگاه و... گزارش این تیم مثبت بود.
وی افزود: بعد از این گزارش دو کمیته کارشناسی در مجمع حدود یک هفته طی شد و موضوع به صحن مجمع رفت که با دفاع دکتر رضایی از بین ۱۰۸ منطقه پیشنهادی دو تا سه منطقه تصویب گردید.
ویسکرمی افزود: یکی از این مناطق، پارسیلون است که اساسا ظرفیت خوبی را برای لرستان فراهم و رغبت سرمایه گذاران را به این منطقه برای سرمایه گذار بیشتر می کند.
وی بیان کرد: همچون مزایای این منطقه صدور رایگان مجوز ساخت و اختتام کار برای سرمایه گذاران، معافیت گمرکی برای واردات ماشین آلات خط تولید، تبعیت از قانون کار مناطق آزاد و کاهش هزینه تولید برای رقابت کالا و... است.
نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس افزود: وجود منطقه ویژه اقتصادی پارسیلون به صادرات کالا کمک کرده و سرمایه گذاری مطمئنی برای لرستان شمرده می شود.
ویسکرمی اظهار نمود: از سرمایه گذاران دعوت می نماییم در این منطقه با بیش از ۲۰۰ هکتار مساحت و دارای زیرساخت های خوب سرمایه گذاری انجام دهند.
وی اشاره کرد: این منطقه در مجاورت فرودگاه و آزادراه قرار دارد و یکی از نکات مثبت آن شمرده می شود.
نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: پس از تشکیل هیات مدیره پارسیلون این اقدام یعنی منطقه ویژه شدن یک قدم ارزشمندی بود که برداشته شد.
منبع:

1400/02/16
18:10:54
5.0 / 5
996
تگهای خبر: اقتصادی , صادرات , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal