وزیر صنعت حاشیه جلسه دولت

یقینا قیمت خودرو پایین می آید، با افزایش واردات گوشت، قیمت ها كنترل می شود

یقینا قیمت خودرو پایین می آید، با افزایش واردات گوشت، قیمت ها كنترل می شود

لیدی شال: وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام نمود: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه گردد، یقیناً قیمت پایین می آید.


گزارش ایسنا، رضا رحمانی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره علت افزایش قیمت خودروها اظهار داشت: اگر تیراژ تولید خودرو بالاتر رود كه الان نسبت به قبل بهتر هم شده است، روی قیمت تاثیر می گذارد، ولی بعضی ها فكر می كنند خودروساز اگر قیمت را بالا نگاه دارد به نفع اوست. در حالیكه ما یك قیمت محاسباتی داریم كه سازمان پشتیبانی از مصرف كننده با ضوابط خود آنرا مشخص می كند و بازار هم به سبب اینكه تقاضا بیشتر شده یا به هر علت دیگری قیمتش با قیمت محاسباتی متفاوت می باشد كه ما گفتیم این ما به التفاوت را باید خودروساز به حساب خزانه بریزد تا خودش ذی نفع نباشد كه قیمت را بالا نگاه دارد.
رحمانی اضافه كرد: از روز گذشته عرضه فوری را بیشتر كردیم و متعهدیم كه تعهدات قبلی مان را انجام دهیم و اگر عرضه فوری مورد استفاده قرار گیرد و خودرو تا عید مرتب عرضه گردد، یقیناً قیمت حتما پایین می آید و روی قمیت معقولی كه همان قیمت محاسباتی باشد می ایستد.
وی با اشاره به اینكه كاهش قیمت در هر خودرویی متفاوت می باشد، اظهار نمود: باید بگویم كه قیمتی را باید مشخص نماییم كه دلالان وارد بازار نشوند كه با افزایش عرضه خودرو این اتفاق باز خواهد افتاد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اشاره كرد: آمار نشان داده است كه تولید ایران خودرو و سایپا نسبت به ماه های قبل كه تا مرز توقف رفته بود، بیشتر شده است. ما باید حواسمان باشد كه دلالی در بازار خودرو باب نشود و اراده ما هم بر همین است.
رحمانی افزود: واقعا مردم با ما در خودروهایی كه پیش فروش شده بود خوب همراهی كردند و داریم مرتب خودروها را تحویل می دهیم. من خواهش می كنم مردم به دلالها اعتماد نكنند و آنانی كه واقعاً به خودرو نیاز دارند سفارش مان این است كه همان ها بازگشت كنند و برای خرید اقدام نمایند.
وی درباره چگونگی تنظیم وجود كلیه كالاها در بازار برای شب عید اظهار نمود: كارگروه تنظیم بازار این را رصد می كند و همین الان ما برای شب عید، میوه و لوازم خانگی و حتی شیرینی را تامین كرده ایم و دولت اعتبار گذاشته است و بعنوان مثال سیب و پرتقال ذخیره شده اند.
رحمانی اظهار داشت: دولت ثبت سفارش برای گوشت را با ارز نیمایی برای همه آزاد كرد كه هركس می تواند گوشت وارد كند. در گذشته این گونه نبود و به نظرم این مساله هم عرضه را بیشتر می كند و هم قیمت را كنترل می كند. گوشت یخ زده یارانه ای كه بود و با ارز ۴۲۰۰ تومان وارد شده هم گفتیم كه هدف دار ارائه شود و مثلا بازنشستگان، كارگران، كارمندان و شاغلان دولتی و بهزیستی ها برای دریافت آن تعریف شده اند.
وزیر صمت افزود: حتماً با افزایش واردات گوشت، قیمت ها كنترل می شود و این اقدامات اثر خودرا می گذارد تا بعنوان یكی از اقلام پرمصرف كه دولت در قبال آن حساسیت دارد، انشاءالله شب عید برای آن كمترین مشكل را داشته باشیم و كالاهای پرمصرف در اختیار مردم قرار گیرند.
رحمانی در پاسخ به پرسش ایسنا درمورد اخبار انتشار یافته در زمینه گم شدن گوسفندهای وارداتی، اظهار داشت: من اطلاعات درستی در این زمینه ندارم و آقای حجتی باید پاسخگو باشند؛ چونكه شركتی كه آنها را وارد میكند زیر نظر وزارت جهاد كشاورزی است و تا حالا برای من این مساله ثابت نشده است و آنهایی كه چنین چیزی را مطرح می كنند باید برای ثابت كردنش دلایلی ارائه نمایند.
وی همین طور در پاسخ به پرسشی درباره اقدامات دولت برای مقابله با مافیای خودرو اظهار نمود: ما اراده مان جدی است كه این مساله را حل نماییم اما آنچه كه امروز مهم می باشد و باید به مردم هم بگوییم این است كه در یك دوره تولید پایین آمده و به موازات آن پیش فروش ها در حد زیادی انجام شده و نسبت عرضه و تقاضا بهم خورده است، اما با تلاش فراوان تولید اصلاح شده است و هر روز چند هزار دستگاه خودرو به كسانی كه پیش خرید كرده اند تحویل داده می شود
رحمانی اشاره كرد: با ادامه عرضه خودرو به آن قیمت منطقی خواهیم رسید و مردم در این زمینه مطمئن باشند كه هدف ما در ماه های آینده رسیدن به همان قیمت سازمان پشتیبانی از مصرف كننده است.1397/12/01
14:46:43
5.0 / 5
4767
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal